Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Smlouva" přes internet

Dobrý den,

Chci se zeptat jaké náležitosti musí mít smlouva uzavřená přes internet. Před časem jsem si pronajal eshop. Nějakou dobu jsem ho připravoval na provoz a samozřejmě platil. Pak jsem si ale našel jiné řešení a eshop, respektive licenci přestal využívat a i platit. Poskytovatel ale dál požaduje placení měsíčního paušálu. Jejich obchodní podmínky se samozřejmě tváří tak, že jsem povinen platit, já jsem jim ale nikdy nic nepodepsal a tak si myslím, že nemají právo nic po mě vymáhat. Nebo se pletu? Děkuji.

Takže co se píše třeba v těchto článcích není pravda? http://www.patria.cz/pravo/1969577/smlouva-pres-in ternet-ohlidejte-si-elektronicky-podpis.html , http://www.novinky.cz/finance/279538-smlouvy-uzavr ene-pres-internet-nemusi-byt-platne.html . Jde mi o to, jestli byl produkt opravdu nasmlouvaný v pravém smyslu slova. Poněvadž takhle si na mě na internetu může kdokoli objednat cokoli... Díky.

Proto se ptám tu a čekal jsem vyjádření někoho od fochu :) Jde mi o potenciální akt uzavření té smlouvy, měla by být jednoznačně stotožnitelná se mnou. Ale nic neni podepsané mnou ani elektronicky ani ručně. Mají jen veřejně dostupné informace. Asi ne nadarmo takový postup nepoužívají třeba mobilní operátoři, pojišťovny a podobně... . Je pravda, že než se někde handrkovat, radši to zaplatím, ale nevím jestli je to ten nejlepší postup, vyskládat peníze každému, kdo má právní oddělení a začne se ohánět paragrafem.