Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Aukro - CDkey

Dobrý den,

mám dotaz ohledně zakoupené licence na aukru.
Po vybrání a zaplacení jsem zjistil, že jsem se "uklikl" a koupil neco jiného a protože to bylo za stejnou cenu tak jsem si toho nevšiml a peníze odeslal. Jelikož obchod funguje tak, že ihned po doručení čásky na účet se odešle email společně s aktivačním kodem.
Po dotazu, zda by nešel produkt vyměnit mi prodávající sdělil, že nemůže ověřit zda jsem kód již nepoužil nebo nepoužiji.
Když jsem chtěl odstoupit od smlouvy prodávající mi řekl, že "pokud jste již obdržel licenci, nelze objednávku zrušit."

Chci se zeptat jestli je to pravda nebo jestli mám nárok na vrácení penez nebo výměnu zboží.

Dekuji za rady

Podle mě nemáš šanci. Že ses "uklikl", je tvůj problém - mohou ti to věřit a nemusí.
A vracet s/n nelze nikde; jak prodejce zjistí, že sis číslo nezaznamenal a nepoužiješ?

Navíc kupovat licence na Aukru a podobně mi osobně přijde jako velmi hloupý nápad. Hloupější by bylo už jen kupovat s/n na warez fórech.

Nejde o opotřebování sw, ale o "kvalitu" zakoupené licence. Různé přeprodeje s/n klíčů her, určených pro prodej v jiných teritoriích (typicky Rusko), a následné důsledky, jsou na herních fórech řešeny docela často. Nutná registrace prostřednictvím cizí proxy (protože při registraci z Česka by licence byla okamžitě neuznána a herní účet případně zablokován) je nutností. O takovou licenci bych tedy opravdu nestál.

Když tohle provozují i různé oficiální e-shopy, očekávám, že podobně se můžou chovat i různí aukráčtí vykukové.

Samozřejmě, každý strůjcem svého štěstí. Než se po takové případné nešťastné koupi dohadovat či soudit, raději si koupím hru od oficiálního distributora (navíc v akční slevě klidně 75%, protože nemusím mít jako vzpurné děcko cokoliv just now).

mě zajímá jestli mám nebo nemám nárok zboží vrátit a požadovat vrácení peněz.
Předpokládám, že když někdo koupí licenci a pak bude prodejci tvrdit, že ji nelze použít tak prodejce si přece někde musí ověřit jestli je licence aktivována popř. kdy byla aktivována.
Je to přece "zboží" jako například triko nebo jakákoliv věc a tu přece mohu nepoškozenou vrátit do 14-ti dnů bez udání důvodu...

Za jakékoliv rady a názory předem moc děkuji.

Není to služba, je to zboží. Možnost odstoupení od smlouvy do 14 dnů bez uvedení důvodu při nákupu zboží na dálku máš ale pouze pokud se jedná o spotřebitelskou smlouvu, to je smlouva mezi prodejcem podnikatelem a kupujícím fyzickou osobou.