Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obvinění za dovoz padělaných telefonů

dobrý den,

s kamarády jsme si objednali mobilní telefony pro osobní použití ze zahraničního obchodu:

http://priceangels.com/GT-I9300-Quad-Band-Android- 4-0-3G-Smartphone-with-4-8--Capacitive-Screen-and- Wi-Fi-Bluetooth-GPS--White--s925301.html

abychom ušetřili na poštovném a poplatcích na celnici, vzali jsme 3 kusy dohromady na jméno a adresu jednoho z kamarádů.

když je šel kamarád vyzvednout na celnici, bylo mu řečeno - že telefony byly předány na ověření, zda to nejsou padělky. vyhrožovali mu že může dostat pokutu větší než 20 000, že jej obviní z dovozu padělků - pokud se ukáže, že tomu tak je. dále že budou telefony zničeny bez náhrady a navíc k tomu bude povinen uhradit náklady na soud.

je zde nějaká možnost náhrady škody a existuje nějaká ochrana spotřebitele? jak si mám jako objednávajicí předem ověřit, zda jsou to padělky?

prosím o doporučení, jak máme v tomto případě dále postupovat.

Musím se ti smát. Myslíš si snad, že koupíš S3 za cca 3 tisíce? :-D To je snad jasný že to bude podvod. Nikde na světe S3 neseženeš za podobnou cenu.

V tomhle případě ti dopouručuji používat rozum, neboť i ten je při internetovém nakupování třeba občas použít.

No nevidím tam žádné označení Samsung nebo S3, takže padělek asi těžko.
Jinak vlastnit padělek asi není protiprávní, protiprávní je jeho prodej a pokud to koupil pro sebe, nebo to pro sebe koupili tři kamarádi najednou přes jednoho z nich, tak to nebude protiprávní ani kdyby to padělek byl.

Spíše bych viděl problém v CE certifikaci, pokud to nemá oficiální CE pro provoz v EU, tak to celnící vrátí odesílateli, kupující to totiž nesmí v ČR používat, když to nemá značku CE.

cs.wikipedia.org/wiki/Značka_CE

Nicoho sa nemusis bat :
Padělek, nebo také falzifikát, je napodobenina zhotovená s úmyslem vydávat ji za pravou věc. Jak je patrné i z okleštěné slovníkové definice, podstatné v definování padělku je rozpoznání úmyslu předstírat pravost.
Nic take ten Vas objednany telefon nesplna takze kludne si pockat na vysledok od colnikov.

Mockrát díky za rady. V nabídce je to uvedeno jako úplně jiný telefon a na fotkách nemá žádná originální loga. Vím že to není S III, ale za tu cenu má dobré parametry.

Jenže, bavil jsem se s člověkem, který si tento typ objednával také a přišel mu bez problémů - je tady problém v tom, že telefon, krabice i příslušenství se nakonec jako originální S III tváří, má loga samsungu atd.. :/

Tím se to nejspíše nakonec padělků týkat bude...

Ochrana spotřebitele určitě existuje, to že budeš muset platit pokutu podle mě není pravda, telefony ti sice zabaveny budou pokud se zjistí že jsou to padělky, trestní odpovědnost by měl ale nést vždy výrobce/prodejce/distributor telefonů. Ty budeš akorát škodný na tom, že přijdeš o investované peníze (pokud jsi platil prodejci předem), to je ale riziko takových nákupů; na náhradu škody nemáš pravděpodobně nárok.