Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autorské právo. Okopírování odkazu.

Zdar poradno.
Mám dotaz zda je možné vložit na můj web odkazy kde jsem vyfocen, nebo natočen regionální televizí, nebo je někde v nějakých novinách článek a jsou tam fotky kde jsem nafocen.
Jedná se mi o prezentaci naší firmy že bych tam ty odkazy dal. Mám na to právo, či nikoliv?
Děkuji za rady.

To nie je celom pravda, castokrat dochadza k zneuzitiu loga na strankach, kde sa napriklad niekto chvali, ze dana firma patri medzi jeho zakaznikov, spolupracuje s nim, alebo je jeho dodavatelom co nie je pravda.
Problem nastava, ked takyto nepoctivec skrachuje a ludia si zacnu svoje negativne skusenosti spajat s logami danych firiem. Preto firmy, ked zistia taketo veci ziadaju vzdy o odstranenie loga z danych stranok pokial vychadzaju tvrdenia na strankach z nepravdivych informacii alebo by inak mohli firme sposobit skodu.

Dle této ukázky se zdá, že jste vytvořil odvozené dílo, z díla vlastněného firmami (loga). Myslím, že by tedy bylo dobré požádat o svolení, případně se podívat, jestli ke svým logům pro tyto účely neposkytují přímo nějakou licenci.