Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno aukro poplatky

Dobrý den,

mám problém prodával jsem na aukru nějaké staré nepotřebné věci za což dlužím provizi. Zároveň jsem si tam koupil monitor, který přišel poškozen, posléze vyšlo najevo, že monitor byl již opravován, což v aukci prodejce neuvedl, ale po aukci v mailech se k tomu doznal. Myslím si, že mě prodejce uvedl v omyl, když neuvedl, že je monitor po opravě. Samozřejmě odmítl vrátit peníze. Aukro mi nepomohlo odkázalo mě na soud, navíc tohoto neseriózního prodejce nevyřadilo ze systému čili může dále klamat kupující. Myslím si, že aukro porušilo občanský zákoník zejména § 415 a 420a, proto jsem jim odmítl zaplatit mnou dlužné provize a chci po nich uhradit částku za nefunkční monitor. Oni s tím nesouhlasí a poslali na mě vymahačskou agenturu APS CZ, která mě neustále otravuje. Kdo je v právu já, nebo oni? Případně jak dále postupovat?

Díky za rady

No nic bych aukru neplatil, krom tvoji adresy na tebe nemaji nic. Takze pri soudím sporu nemohou nijak prokázat tvoji totožnost, tudíž nemohou ani vymáhat. Je neprokazatelne ze na aukru prodavas ty, neni s tebou spojeno žádné rodné číslo atd... To ze někdo záda tvoje jméno a adresu neznamená že jsi to ty a navíc ani nepodepisujes žádnou platnou smlouvu o zprostředkování prodeje, takže ani nemohou po tobě tu provizi vymáhat...