Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz na odstoupení od kupní smlouvy nemovitosti

Dobrý den,
zakoupily jsem s manželem nemovitost od kamarádky na splátkový kalendář. Cena nemovitosti je 400.000,-kč, splátky měli činit 30.000,-kč měsíčně.První splátka byla uhrazena 31.8.2012 a poslední splátka má být uhrazena 1.9.2013. První pslátku jsem uhradily. Ale další splátky už né a ani už dům splatit nechcem a chcem odstoupit od kupní smlouvy, která byla podepsána 13.8.2012. Chtěli jsem dům opravit, na opravu si vzít hypotéku a ručit koupenou nemovitostí. Jenže několik odhadců (od bank) nám sdělilo, že nemovitost nemá hodnotu 400.000,-kč. ale že mnohem menší, nebo že je dům určen rovnou k demolici. Tudíž jsme chtěli odstoupit, jenže prodávajcí to odmítá a chce po nás doplatit zbylé peníze (370.000,-kč). Mohu se prosím zeptat, jakou formou mohu to odstoupení podat, jsem schopná si zaplatit za vzor smlouvy od odstoupení od koupi nemovitsti. Děkuji za odpověď Musilová.

Zeptám se - máte ve smlouvě určitě formulaci ve smyslu, že se kupující se stavem nemovitosti seznámil a jako takový ho akceptuje. Rovněž i to, že podpis smlouvy je projevem svobodné vůle.
Taky je špatně to, že jste přestala platit. Smlouva je stále platná a prodávající má na splátky právo, nezávisle na tom, co si myslíte o stavu domu. Klidně to může dát k soudu (že neplatíte) a vyhraje. Podstatně tímto zhoršujete svoji pozici.