Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Záruka

Poruším záruku na notebook když ho otevřu abych z něj povysával prach?

šroubky jsou nabarvený černou barvou, tak půjde poznat, že ho někdo otevíral a potom když by se mi tam něco později pokazilo aby mi neřekli, že sem se v tom neměl rýpat, že sem si tu poruchu mohl způsobit sám.

Většina výrobců má ve svejch záručních podmínkách napsáno, že na škody způsobené otevřením přístroje a neodborným zásahem se záruka nevztahuje. Výrobek nemusí mít ani žádné pečetě. V autorizovaném servisu se otevření přístroje pozná třeba na šroubech, vylámaných západkách apod....

Prodejce smí rozšířit práva zákazníka nad zákonný rámec, nesmí jej však omezit nebo mu stanovit další podmínky, které nejsou již určeny zákonem. Jakákoliv utanovení či požadavky, která zákazníka znevýhodňují, jsou dle § 627 odst. 3) občanského zákoníku neplatná, a to i tehdy, když s nimi zákazník prokazatelně vysloví souhlas.

http://business.center.cz/business/pravo/ochrana_s potrebitele/otazky-odpovedi.aspx

Tedy samotné porušení nějakých nálepek nebo snad setření barvy ze šroubku nezbavuje zákazníka práva na uplatnění záruky. Samozřejmě jiná situace nastává v případě, že někdo svým neodborným zásahem výrobek poškodí.