Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak postupovat při výpovědi ve 3 měsiční zkušební době??

Mám dotaz, jak bych měl postupovat,má situace je taková že nemám nárok na podporu,jelikož za dva roky nemám odděláno 12 měsiců,jen by mě zajímalo jestli když dám vypoved ,jestli v budoucnu až budu mít odpracováno 12 měsíců,dostanu podporu v plné výši???nebo jen 45?a bude uřád platit za mě ZP(když ted nemám nárok momentálně na podporu??

Jenom pozor na formulaci - ve zkušební době nejde o výpověď (ZP, § 50),
nýbrž o zrušení pracovního poměru ve zkušební době (ZP, § 66).

Důvod skončení nynějšího pracovního poměru se
do případného nároku na podporu v budoucnosti nepromítne.

Ale pro případ, že by i další pracovní poměr skončil z Vašeho podnětu,
bych doporučila v písemné výpovědi uvést některý z vážných důvodů
podle zákona o zaměstnanosti.

Viz zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, § 5 písm. c:
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/za mestnanost/cast1.aspx#par5