Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Spor o stavbu plotu

Zdravím,
mám problém se sousedem ohledně stavby plotu. Soused je typ "věčný stavitel" a kolem svého pozemku má již více než 5 let postavené plotové sloupky. Odmítá ovšem plot dokončit a natáhnout pletivo (resp. chystá se k tomu až za několik let). Zároveň s tím odmítá i souhlasit s stavbou mého plotu na společné hranici. Argumentuje tím, že potřebuje mít možnost údržby i z druhé strany a tak si prý musím postavit svůj plot metr od jeho budoucího. Stavební úřad mi sice potvrdil, že taková argumentace nemá oporu v zákoně, je nesmyslná, a případnou námitku odmítnou, ale zároveň mě upozornil, že se územní řízení pravděpodobně potáhne roky. Já mám ovšem zahradu již osázenou a bez plotu mi v zime vše zničí zajíci a srnky. Zajímalo by mě tedy, co mi reálně hrozí v případě, že plot postavím na černo a budu až zpětně řešit její legalizaci. Podotýkám přitom, že se jedná pletivo 120 cm a tudiž je otázka údržby případného druhého plotu bezpředmětná. Díky.

Ak sa rýchlo nedohodneš, postav na hranici pozemku svoje stĺpiky, natiahni pletivo, iné nerieš.
Ten "metr od jeho" je nezmysel. Ak bude protestovať, ignoruj ho.
Nech sa sťažuje, - všade ho vysmejú.....
Nepotrebuješ nič legalizovať, ani jeho súhlas. Plot na čierno je nezmysel, také neexistuje ani jeho legalizácia.
Daj tam dvojmetrové pletivo najlepšie.