Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bytové družstvo vs SVJ - nedostanu se k papírům.

Zdravím.

Situace je tato: Já jsem předsedou bytového družstva, v domě je i společenství vlastníků. Veškerá lejstra - účetnictví, papíry k bytům, smlouvy atd. jsou v trezoru v prádelně. Dnes jsem tam šel a zjistil jsem, že pověřený vlastník vyměnil u trezoru zámky, potkali jsme se tam. Do trezoru se nedostanu a klíče mi nechtějí dát. Je to normální? Co z toho čiší za průser? (Moje právní poradkyně je již informována.) Uffff... :-?

Omlouvám se za laický popis.

To si vůbec nedovedu představit, jak to může pod jednou střechou koexistovat. Nechť rozhodne právnička, snad nebude nutná asistence policie či tak něco.

To SBD, to je jen jeden barák nebo velká organizace o stovkách/tisících bytech? Pokud to druhé, snad máte nějaký právní odbor, obrátil bych se (jako vedoucí jednoho domečku z mnoha) o pomoc nejprve tam.

Ono se nabízí několik otázek,
čí je trezor ? (pokud družstva, pak policie a převzetí vlastnictví, pokud společenství, pak tam nemáš přístup)...

Můžeš prokázat vlastnický vztah družstva k dokumentům ? Pokud ano, pak bod předešlý.

Co je a není normální, v tuto chvilku není důležité, důležité je, kolik procent má společenství a kolik družstvo.

No a rada na závěr, pokud nemáš k družstvu osobní vztah, tak v této situaci zdrhej, třeba ze zdravotních důvodů, tohle bude boj na právní úrovni a na delší čas, kdy se účastníci znepřátelí na trvalo.

No, takže nakonec za kapánek dramatických okolností jsme i s místopředsedy odstoupili a nadále s tou bandou vedenou osobností s psychopatickými rysy nehodlám nikterak komunikovat, byť netuším, co z toho ještě vyleze. Hlavně, že 5 let jsem jim byl dobrej.