Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autorské práva - web

Dobrý deň,

dá sa nejako brániť voči človeku, ktorý urobil na chlp presne rovnaký web s iným designom a takto zarába na mojom nápade?

Stránku si vyrobil sám aj so systémom zarábania, lenže ten systém je na 100% rovnaký ako môj a doteraz žiadny taký neexistoval. Dokonca je to vidno aj tak, že odo mňa odkopíroval určitý krátky text.

Ak by sa dalo poradiť, nerád by som tu ukazoval môj web.

Prepac, ale pride mi to uderene. Mas nieco co je podla teba dobre a unikatne a mas to na webe. Napriek tomu to tu nechces ukazovat. Aky to ma zmysel? Ked je raz nieco na webe tak je to tam predsa, aby to bolo verejne tak naco tajnosti? Ak je to tajne tak s tym nelez na web a maj to doma na svojom PC.
Btw mas nejaky patent na tvoj system? Ak nie budes to mat tazke, ale sak si pockaj na reakcie pravnikov, ale taketo pripady som tu uz zazil a mam pocit, ze skoncis rovnako ukrivdene ako ostatni.
Uz len tym, ze dodavas minimalne mnozstvo informacii znizujes vyrazne svoju sancu na co najkvalifikovanejsiu odpoved.
Este taka otazka...co je to na chlp presne rovnaky web len s inym dizajnom? To by ma silne zaujimalo.

A on přímo zkopíroval tebou vytvořený zdrojový kód, nebo máte třeba stejnou šablonu v nějakém redakčním systému, případně nějakou z tuny, co jich je ke stažení a k volnému použití?
Dej sem odkazy na to své a na to jeho, aby se mohl zdroják porovnat.

shodou okolností jsem zrovna jednal s člověkem (v rámci své věci), který se meziřečí pochlubil, že jistý kolega mu celý web na chlup okopíroval, údajně chtěl zkusit žalobu, nicméně právníci mu to rozmluvili. Ta osoba by jistě neměla problém zajistit si kvalitní právní služby. Takže asi tak.

V dnesnej dobe, ked kazdy druhy firemny web bezi na Joomle alebo WP si dovolim tvrdit, ze vacsina z nich su na "chlp rovnake len s inym dizajnom".
Keby som sa chcel velmi vystatovat 90% poradni je robenych v roznych redakcnych systemoch a ponasaju sa na seba jak vajce na vajce akurat poradna.net ma vlastny dizajn a vlastny engine, ktory je trufam si povedat neokopirovatelny:-).

Náhľad na web je nutný na právne posúdenie. Teoreticky by mohlo ísť o porušenie autorského práva, prípadne o nekalosúťažné konanie.

Od porušiteľa by ste v takomto prípade mohli žiadať:
a)aby sa tohto konania zdržal a odstránil závadný stav,
b) môžte žiadať primerané zadosťučinenie (aj v peniazoch)
c) náhradu škody,
d)vydanie bezdôvodného obohatenia.

Ano, doporučoval bych Ti, ale obrátit se na advokátní kancelář, která by Ti s tím pomohla a právně Tě zastupovala v soudním sporu. Osobně Ti mohu doporučit Advokátní kancelář Hradec Králové (viz www.akhk.cz ), protože jsou tam specialisti na autorské právo a podobný problém jako máš ty, jsem s nimi již úspěšně vyřešil a navíc získal i finanční odškodnění od protistrany, takže se mi to vyplatilo. Přeji Ti hodně štěstí a věřím, že budeš v obraně svých autorských práv úspěšný!!! Tomáš Makrlík

Třeba tuto jsem našel už snad na deseti místech, a to většinou se změněným jménem na konci. Správně je "Luděk Schneider". Úryvek:
"...Toto strašidlo se vyskytuje hlavně v rodinách s malými dětmi a jeho pracovní hodiny jsou převážně noční.
Strašit začíná přesně v okamžiku..."