Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Věcné břemeno na nezkolaudovaném chodníku

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné zřídit věcné břemeno chůze na pozemku (chodníku), který nikdy neprošel kolaudací. Dozvěděli jsme se nedávno, že chodník před naším domem nepatří městu, ale soukromému vlastníkovi, ten jej městu odmítl prodat, pokud by to odmítl i nám případně by si stanovil příliš vysokou částku, chtěli bychom požádat o věcné břemeno, dozvěděli jsem se ale, že chodník nejspíš nebyl nikdy zkolaudován, je to problém? Děkuji za odpověď

Dobrý deň, v podstate je jedno, ci je chodník skolaudovaný alebo nie, podstatné je, že prístup k svojmu pozemku je vo Vašom prípade možný iba cez cudzí pozemok a bolo by vhodné, aby bolo na tomto pozemku vo váš prospech zriadené vecné bremeno. S vlastníkom takéhoto pozemku môžte zriadiť vecné bremeno formou písomnej zmluvy, na základe ktorej bude vecné bremeno zapísané v katastri nehnuteľností. Ak by s Vami vlastník pozemku odmietol spísať dohodu, môžte žiadať, aby vecné bremeno zriadil súd.