Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poškození plotu při opravě silnice

Při opravě silnice vedoucí kolem pozemku díky vibracím válce při zhutňování mi popraskala podezdívka plotu ( rok po co ho zrenovoval). Otřesy byly tak velké, že talíře a skleničky v lince drnčely. Opravu silnice realizovala jedna z největších firem na pozemní práce u nás. Obrátil jsem se na .... neznám pozici (kontakt mi dali na obecním úřadu), bohužel jsem se nesetkal s velkou vstřícností. Bylo mi sděleno, že nejsou pojištěni na takové škody ??? Jakou mám šanci se bránit ? Počkal jsem rok až si vše sedne a praskliny budou konečné. Praskliny se objevily i na domě.
Děkuji za radu.

Premlcanie nahrady skody je 2 roky odo dňa, kedy sa poškodený dozvie o škode a kto za ňu zodpovedá. Odporúčavm Vám nechať si vypracovať znalecký posudok, ktorým znalec posúdi, či škoda na Vašom majetku bola skutočne spôsobená v príčinnej súvislosti s prácami na vozovke a zároveň ohodnotí výšku škody. Nasledne Vam odporucam obratit sa na pravnika, s ktorym posudite, kto bude v danom pripade zodpovedny za skodu - ci správca komunikacie na zaklade objektívnej zodpovednosti alebo spolocnost, ktora cestu opravovala, pripadne ci si budete z dôvodu právnej opatrnosti narok uplatnovat u oboch subjektov.