Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem věcné břemeno

dobrý den ,koupil jsem zahrádku z věcným břemenem,vede totiš přez ni přívod vody do vedlejšího městského domu,který byl neobydlený,dům koupil nový majitel a začal opravovat,samozřejmě novou přípojku,i zahrádku rozkopal a zničil z 90% byly tam okrasné keře a rostliny...oprava se vleče už dva roky,tet tam je jen zaházaný výkop a cihly s kamením, měl by podle nějakého zákona dát objekt alespoň trošku do původního stavu? Děkuji moc za radu a pomoc ..krásný den

Po istom čase strávenom na poradni som sa stal veštcom. V guli vidím, že cez záhradku tečie zdroj pitnej vody na ktorý spadá vecné bremeno. Je nutné ho teda sprístupniť obyvateľom. Nový nájomník domu blízko záhradky (zdroja pitnej vody pre obec) si zaviedol prípojku pitnej vody do svojho domu na základe vecného bremena. Avšak pri prácach na prípojke (na záhrade) bola rozkopaná záhrada. Uvidíme či mi to učenie veštenia na poradni dalo niečo a či mám talent, alebo nie.

pokud způsobil škodu, je povinen ji uhradit, respektive uvést vše do původního stavu.

edit: navíc věcné břemeno dle mého názoru jej neopravňuje k "dlouhodobé" okupaci tvého pozemku - správně by měl udělat výkop, položit vodovod a následně uvést vše do pův. stavu, a to bez zbytečného prodlení. Tolik můj selský rozum.