Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Studak

Dobrý den,

začal jsem studovat v Brně na VUT a byl jsem tam až ted do léta. Jenže studium mi ukončili už po zimním semestru tudíž jsem měl dojít na pracák, což jsem tak neudělal, protože jsem o ukončení nevěděl (nepřišel mi dopis) a dozveděl jsem se až u zkoušek. Při nástupu jsem dostal potvrzení o studiu, které jsem odevzdal na ÚP a které je do 30.6.2013.

Rád bych se tedy zeptal jak to je, jsem student až do konce června, tedy se nemám ničeho bát a jít se přihlásit na ÚP nebo jsem měl studium ukončené v únoru a teď budu mít nějaký problém? Případně jak to řešit?

Díky.

Tak tohle je zajímavé - proč ti vlastně studium ukončili a každému bylo fuk, že chodíš (?) do školy dál - ale to mne nemusí zajímat. Takže vyžádat si na studijním nějaké oficiální lejstro a hajdy s ním na pracák, zdravotní pojišťovnu atd. a to co nejdřív, aby se k tobě nepozval na kafe exekutor, že jsi neplatil co jsi platit měl. Neměl jsi nějaký bordel v adrese bydliště že ti to (a případnou další poštu) neměli kam doručit?

Uz jsem tam volal a pani rikala, ze se podiva do archivu, protoze to pry muselo prijit, ale je pry mozne, ze se to vratilo nebo to posta ztratila (ani bych se nedivil), v tom pripade by mi pry poslala nove, ale to by bylo do 25.3. kdy mi bylo studium ukonceno, co bych potom delal nebo co by mi rekli na to pracovnim urade?

Co ti na pracáku řeknou ti může být profesor Putna. Důležitější je, co ti řeknou na jiných úřadech, kam tě asi z pracáku pošlou. A čím později to začneš vyřizovat, tím hůř pro tebe!
Třeba nedávno jsem se setkal s jedním co studoval (poctivě, zkoušky skládal), ale posední ročník nestihl dokončit předtím než mu bylo 26 let, to je věk, kdy škola (nebo stát) přestává platit za studenty zdravotní pojištění, taky mu ze školy nic nepřišlo, až za půl roku mu přišlo z VZP, že nemá zaplacené zdravotní pojištění a musel ho doplatit i s nějakým penále.

Takze na UP jsem jim to vysvetlil a zaevidovala me mezi uchazece o zamestnani od 8.7.13.
Prisel jsem na zdravotni pojistovnu a musim doplatit zdravotni pojisteni (duben, kveten, cerven) - cca 3200Kc.
Nic vic se snad asi nedeje. Neni to tak strasne, akorat me mrzi, ze to musim doplacet...