Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace špatně provedené práce na vozidle - jak na to?

Zdravím,

před cca týdnem jsem si nechal namontovat na své vozidlo Volvo / stáří 3 roky/ tažné zařízení.

Mechanickou montáž i elektrozapojení prováděla stejná firma.
Firma se na webu kasá jak je dobrá v oblasti elektrozabezpečení, montáže tažného atd... V tažnému jsem dostal typák a fakturu. Bohužel vlivem asi neodborné montáže
dochází k zbláznění elektroinstalace. Přestal fungovat počítač kilometrů a nahodile a někdy při otevření dveří, či při rozsvícení světel dochází k úplnému výpadku paulbní desky. Vzhledem k tomu, že je celá digitální, tak nefunguje nic... rychlost, otáčky, budíky.... Dvakrát jsem již ve firmě byl na reklamaci, na nic nepřišli.

1/ Jak reklamovat? Tažné zařízení funguje, ale mám totál rozházenou elektriku a to chci zpravit.
2/ Rád bych to řešil přes soudního znalce a opravou v autorizovaném servisu Volvo. Ptal jsem se mechanika v aut servisu a patrně je poškozená optika v autě, oprava může být i několik desítek tisíc. Je nějaká cesta?

Děkuji za rady, měl jsem do teď auto jak nové 50 tisíc najeto a teď toto.....

Je třeba prokázat, že k poškození elektroniky došlo při montáži toho tažnýho zařízení. Ideální by byl soudní znalec, zda by na to stačilo vyjádření značkovýho Volvo servisu, to nevím, to už je pak na bitvu právníků. Rozhodně by nebylo od věci zeptat se v tom značkovým servisu, zda a jakou má jejich vyjádření právní váhu. Poté případně vymáhat náklady na opravu po tom původním servisu, kde to zpackali.