Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhrada škody

Dobrý den, před dvěma lety jsem při rekonstrukci bytu vyboural nosnou příčku. Sousedům nade mnou popraskala zeď. V době, kdy se toto řešilo jsme se se sousedy domluvili, že jim po dvou letech zdi opravím. Beru to jako samozřejmost. Vadí mi ovšem, že jeden soused požaduje z mého pohledu nadstandardní péči - na dobu, kdy u něj budou probíhat stavební práce požaduje zabezpečit a uhradit náhradní ubytování pro celou rodinu, na vyklizení místnosti chce zajistit stěhovací firmu, požaduje novou podlahovou krytinu (linoleum), úklid po stavbě profesionální firmou, montáž nábytku, atd. Chci se tedy zeptat, do jaké míry si on může klást tyto podmínky.

Předmět Autor Datum
Klást si může libovolné podmínky, pokud na ně budeš ochoten přistoupit. Pokud jsi opravdu poškodil n…
Wikan 08.07.2013 07:47
Wikan
jak už jsem zmínil - opravu poškozeného beru jako samozřejmost. Co ale nechci, je dělat někomu blbce…
radkoff 08.07.2013 15:08
radkoff
Sprav to tak ako to chces ty, sused si moze hovorit co chce, ale donutit ta k tomu nemozu. Pocitaj s…
fleg 08.07.2013 19:48
fleg
tak to by se moc nezměnilo :D
radkoff 08.07.2013 22:01
radkoff
Zkus se na to podívat opačně - soused si dělá nějaké bytové úpravy, tobě znepříjemní bydlení a ještě… poslední
Yarda 10.07.2013 08:54
Yarda

Klást si může libovolné podmínky, pokud na ně budeš ochoten přistoupit.
Pokud jsi opravdu poškodil nosnou zeď, tak jsi mohl narušit statiku domu a ten se tak stal neobyvatelným. V takovém případě by po tobě mohli chtít opravdu hodně.

jak už jsem zmínil - opravu poškozeného beru jako samozřejmost. Co ale nechci, je dělat někomu blbce. Byt je obyvatelný i přes jednu uzavřenou místnost, podlahová krytina není poškozená vůbec, nábytek můžu odnosit sám.
Podle dvou statických posudků, které jsem nechal vyhotovit, nebyla statika domu narušená.

Zkus se na to podívat opačně - soused si dělá nějaké bytové úpravy, tobě znepříjemní bydlení a ještě udělá škodu na majetku. Jak bys na to reagoval v tomhle připadě? Co se s ním zkusit dohodnout na nějakém finančním vyrovnání s tím, že si to dá do pořádku sám? Já bych asi taky nepřistupoval na to, že viník - kutil mi to nějak zbastlí a co si pak na něm vezmu.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru