Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhrada škody

Dobrý den, před dvěma lety jsem při rekonstrukci bytu vyboural nosnou příčku. Sousedům nade mnou popraskala zeď. V době, kdy se toto řešilo jsme se se sousedy domluvili, že jim po dvou letech zdi opravím. Beru to jako samozřejmost. Vadí mi ovšem, že jeden soused požaduje z mého pohledu nadstandardní péči - na dobu, kdy u něj budou probíhat stavební práce požaduje zabezpečit a uhradit náhradní ubytování pro celou rodinu, na vyklizení místnosti chce zajistit stěhovací firmu, požaduje novou podlahovou krytinu (linoleum), úklid po stavbě profesionální firmou, montáž nábytku, atd. Chci se tedy zeptat, do jaké míry si on může klást tyto podmínky.

Zkus se na to podívat opačně - soused si dělá nějaké bytové úpravy, tobě znepříjemní bydlení a ještě udělá škodu na majetku. Jak bys na to reagoval v tomhle připadě? Co se s ním zkusit dohodnout na nějakém finančním vyrovnání s tím, že si to dá do pořádku sám? Já bych asi taky nepřistupoval na to, že viník - kutil mi to nějak zbastlí a co si pak na něm vezmu.