Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhrada škody z ušlého zisku

Dobrý den,
Před měsícem a půl jsme si vzali s kolegou restauraci do pronájmu.
Teďkon nám tady začali před restaurací kopat a uzavřeli celou přijezdovou cestu.
Od té doby se nám snížili tržby o 50% máme nějaké právo na snížení nájmu od majtele?(ten musel vědět že tam budou kopat ještě než nám to pronajmul a vubec nás neupozornil). Nebo mužem se někde domáhat ušlého zisku? Děkuju za každou radu.

Nárok na nic takového není. Majitele do toho netahejte, výkopové práce a uzavření příjezdové cesty není v jeho kompetenci a i kdyby to věděl, tak vám nic takového říkat nemusel.
Stejné je to třeba s pumpaři - mají pumpu na silnici I. třídy, ta ale je nahrazena dálnicí a najednou ouha, mají třeba 20% původních tržeb. A má je někdo odškodňovat?