Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak se zbavit nevítaného člověka ve vlastním bytě

Dobrý den,
vlastním byt 2+1, ve kterém sám nebydlím, ale žije v něm moje tchýně. Je už v důchodu, je velmi těžce pohyblivá a moje manželka se o ní vzorově stará. Bohužel mám švagra, který za tchýní čím dál častěji jezdí a nechá se od ní živit, aniž by ji přispěl nějaké peníze. Je to nemakačenko, několik milionů dluhů, jdou po něm exekutoři. Moje trpělivost právě dosáhla únosné hranice a chci ho z bytu jednou pro vždy vyrazit.
Můžu mu jako majitel bytu zakázat vstup do něj? Jak na něj? Můžu o pomoc požádat policii?

Děkuji za jakoukoli radu.

Jde o to, že tchýně ho tam pouští sama, vůbec ji nedochází, že ji jen využívá a zneužívá její lásky a dobroty... já se už na to ale nemůžu dívat. Chci to nejdřív zkusit v rámci nějaké jakoby právní cesty než použiju nějaké tvrdší metody.

Pakliže ho tam tchyně (jeho matka) pouští sama a bydlí tam s vámi, tak to asi právně nijak neošetříte... Takto to bývá, dítě, které s rodiči nežije, bývá většinou "to lepší" než to, které s rodiči žije.
Když v tomhle směru na tchyni zatlačíte, vy nebo vaše paní, tak vy budete ti špatní.
On se v zásadě nedopouští vůči vám ani tchyni žádného protiprávního jednání. Takže páky na něj zřejmě neexistují.

Tchyně v tomu bytu bydlí sama. Bydlíme kousek od ní a manželka tam každý den za ní chodí, uklízí, vaří atd. Další věc je výše zmiňované zadlužení. Mám obavy z toho, aby se tam jednou neobjevil exekutor a nevybral to tam. Takových případů bylo hodně ale mám pocit, že byly v tomto ohledu pro exekutory nějaké změny a přesně to ale nevím. Další obava je z toho, aby si tam neudělal trvalé bydliště, to bychom se ho potom nezbavili asi nikdy.

Trvalé bydliště si tam neudělá, pokud s tím nebude souhlasit majitel. Může si tam však uvádět adresu, že tam jako bydlí - z tohoto důvodu bych kontroloval, jestli se nenapsal na schránku.
Jak je ale psáno níže, není jakákoli páka mu zakázat, aby se scházel s matkou a aby zneužíval její dobroty. Vyřeší se to, až tchyně (je to hnusné, ale je to tak) umře nebo bude třeba v LDN. Jinak bez šance.

Další věc je výše zmiňované zadlužení. Mám obavy z toho, aby se tam jednou neobjevil exekutor a nevybral to tam. Takových případů bylo hodně ale mám pocit, že byly v tomto ohledu pro exekutory nějaké změny a přesně to ale nevím.

Ne žádné změny. Jednou tam ten exekutor přijde, s tím musíš prostě počítat, odstěhuj si odtamtud své věci pryč hned teď, zítra už může být také pozdě.

Velmi tazko pohybliva predsa neznamena, ze jej to uz nemysli nie?
Pravne to nemas riesit ako, ludsky to mozes riesit tak, ze pokial (a teraz pouzijem tu znamu vetu) bude svokra byvat pod tvojou strechou bude dodrziavat tvoje pravidla. Je to jednoduche , pokial uz nie je senilna musi to pochopit. Svokru predsa nie je problem vystahovat do nejakeho statneho zariadenia (kam urcite ist nechce) a tam nech ju navstevuje kto chce.