Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak se zbavit nevítaného člověka ve vlastním bytě

Dobrý den,
vlastním byt 2+1, ve kterém sám nebydlím, ale žije v něm moje tchýně. Je už v důchodu, je velmi těžce pohyblivá a moje manželka se o ní vzorově stará. Bohužel mám švagra, který za tchýní čím dál častěji jezdí a nechá se od ní živit, aniž by ji přispěl nějaké peníze. Je to nemakačenko, několik milionů dluhů, jdou po něm exekutoři. Moje trpělivost právě dosáhla únosné hranice a chci ho z bytu jednou pro vždy vyrazit.
Můžu mu jako majitel bytu zakázat vstup do něj? Jak na něj? Můžu o pomoc požádat policii?

Děkuji za jakoukoli radu.

Jde o to, že tchýně ho tam pouští sama, vůbec ji nedochází, že ji jen využívá a zneužívá její lásky a dobroty... já se už na to ale nemůžu dívat. Chci to nejdřív zkusit v rámci nějaké jakoby právní cesty než použiju nějaké tvrdší metody.

Pakliže ho tam tchyně (jeho matka) pouští sama a bydlí tam s vámi, tak to asi právně nijak neošetříte... Takto to bývá, dítě, které s rodiči nežije, bývá většinou "to lepší" než to, které s rodiči žije.
Když v tomhle směru na tchyni zatlačíte, vy nebo vaše paní, tak vy budete ti špatní.
On se v zásadě nedopouští vůči vám ani tchyni žádného protiprávního jednání. Takže páky na něj zřejmě neexistují.

Tchyně v tomu bytu bydlí sama. Bydlíme kousek od ní a manželka tam každý den za ní chodí, uklízí, vaří atd. Další věc je výše zmiňované zadlužení. Mám obavy z toho, aby se tam jednou neobjevil exekutor a nevybral to tam. Takových případů bylo hodně ale mám pocit, že byly v tomto ohledu pro exekutory nějaké změny a přesně to ale nevím. Další obava je z toho, aby si tam neudělal trvalé bydliště, to bychom se ho potom nezbavili asi nikdy.

Další věc je výše zmiňované zadlužení. Mám obavy z toho, aby se tam jednou neobjevil exekutor a nevybral to tam. Takových případů bylo hodně ale mám pocit, že byly v tomto ohledu pro exekutory nějaké změny a přesně to ale nevím.

Ne žádné změny. Jednou tam ten exekutor přijde, s tím musíš prostě počítat, odstěhuj si odtamtud své věci pryč hned teď, zítra už může být také pozdě.