Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace - vrácení poštovného

Dobrý den,

mám dotaz na vrácení poštovného u reklamace.

Prodejce mě odkazuje, ať reklamaci uplatňuji v nejbližším servisu. Ten je bohužel daleko, stejně jako prodejce. Takže mě čeká poslání balíku poštou.

Co jsem se tak ptal, tak pravděpodobně výrobek nepůjde opravit. Takže snad získám zpět peníze, nebo nový výrobek.

Problém je s poštovným. Při reklamaci u prodejce vím jak na to, ale jestli mě čeká nejdříve poslat balík do servisu, nemáte zkušenosti, co se stane, pokud nebudou schopni výrobek opravit?

Pokud mi jej pošlou zpět s dopisem, že opravit nejde, ať ho pošlu prodejci, tak mě čeká vlastně dvojnásobné poštovné. Kdo to zaplatí? Mám nárok chtít po prodejci, ať zaplatí poštovné i za tento první mezikrok (servis)?

Předmět Autor Datum
A proč to nepošleš rovnou prodejci?
Wikan 13.08.2013 22:26
Wikan
Posli to predajcovi a dalej to neries. Pokial to posles do servisu, servis to posle naspat tebe, pre…
fleg 14.08.2013 15:05
fleg
Poslat prodejci. Co se týká nákladů na poštovné když jsem posílal k reklamaci fritézu, tak jsem prod…
J.C. 19.08.2013 16:21
J.C.
Můžete to poslat jak prodejci, tak servisu. Máte právo na uhrazení nutných nákladů. Jen pozor, pokud… poslední
radek2 20.08.2013 20:34
radek2

Poslat prodejci. Co se týká nákladů na poštovné když jsem posílal k reklamaci fritézu, tak jsem prodejci napsal krom vysvětlení závady ještě tohle: Zároveň tímto žádám o uhrazení nákladů vzniklých v souvislosti s uplatněním práv z odpovědnosti za vady, a to dle §598 Občanského zákoníku. O výši nákladů vás budu informovat e-mailem (resp. pošlu oskenovaný podací lístek z pošty). No a k tomu ještě číslo účtu. Po vyřízení mi byly náklady zaslány na účet.

Můžete to poslat jak prodejci, tak servisu. Máte právo na uhrazení nutných nákladů. Jen pozor, pokud balíček povezete např.taxíkem a lze li balíček ekonomičtěji zaslat poštou, nebo dojet třeba autobusem, náklady na taxík má právo prodejce, servis odmítnout uhradit.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru