Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace - vrácení poštovného

Dobrý den,

mám dotaz na vrácení poštovného u reklamace.

Prodejce mě odkazuje, ať reklamaci uplatňuji v nejbližším servisu. Ten je bohužel daleko, stejně jako prodejce. Takže mě čeká poslání balíku poštou.

Co jsem se tak ptal, tak pravděpodobně výrobek nepůjde opravit. Takže snad získám zpět peníze, nebo nový výrobek.

Problém je s poštovným. Při reklamaci u prodejce vím jak na to, ale jestli mě čeká nejdříve poslat balík do servisu, nemáte zkušenosti, co se stane, pokud nebudou schopni výrobek opravit?

Pokud mi jej pošlou zpět s dopisem, že opravit nejde, ať ho pošlu prodejci, tak mě čeká vlastně dvojnásobné poštovné. Kdo to zaplatí? Mám nárok chtít po prodejci, ať zaplatí poštovné i za tento první mezikrok (servis)?

Můžete to poslat jak prodejci, tak servisu. Máte právo na uhrazení nutných nákladů. Jen pozor, pokud balíček povezete např.taxíkem a lze li balíček ekonomičtěji zaslat poštou, nebo dojet třeba autobusem, náklady na taxík má právo prodejce, servis odmítnout uhradit.