Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plná moc k jednání ohledně vrácení vozidla/Půjčovné

Zdravím vás :)
Potřebuji poradit.(co bych tady taky dělal že ?:) )

v Pondělí jsem byl na policii, s tím že předchozí pronajímatel zabavil mé Babičce (neoprávněně - nic mu nedlužíme - tedy zatím neposlal žádné odpovídající faktury-excelová tabulka je opravdu nevyhovující)osobní automobil Alfa Romeo 145 1.6 i.e. které jsem měl z důvodu opravy motoru "doma" na opravu.

Nicméně při "nelegálním" vystěhování (zde - http://pravo.poradna.net/q/view/2273-vyhozeni-z-by tu-neopravnene-zadrzeni-veci ). mi byl zadržený výše uvedený osobní automobil.

Policista mi sdělil, že vzhledem k tomu že automobil je nepojízdný, si mohu v případě nenávracení vozidla v "jeho" daný termín dle jeho časových možností(mohu mu dát nějaký limit ?Třeba 14dnů ?Aby mi nebylo řečeno že jej vrátí za 1 rok) mi má vrátit výše uvedený osobní automobil, jinak mu bude naúčtováno "půjčovné" (průměr cca 1.500kč/den)-Je nějaká horní částka kterou si mohu napsat ?

Takže, potřeboval bych nějak pomoct s plnou mocí předmětu shora uvedeného a s dopisem panu pronajímateli s oznámením navrácení vozidla, v případě nenavrácení vozidla že mu bude naúčtované půjčovné - policista při sdělení co mám napsat (opravdu jsem neměl šanci si vše zapamatovat) mi řekl že mám napsat něco ve smyslu Vážený pane, v řešení případu navrácení vozidla dle trestního/občanského práva vás žádám o navrácení vozidla, v případě že nebude vozidlo navráceno vám může být dle občanského práva naúčtováno půjčovné ve výši. Sdělte mi kdy bude osobní automobil navrácen.
-Takhle to řečeno opravdu nebylo a je to nedostačující, nicméně několikrát v tom bylo napsáno dle občanského/trestního práva..
Díky.

Hele, upřímně, je to blbost. Jak chceš někomu účtovat půjčovné za nepojízdné vozidlo? Vždyť s ním nemáš smlouvu o zapůjčení vozidla. Naopak on ti může naúčtovat poplatky za skladnění zadržených věcí, pokud ti je zadržel oprávněně. Buď jsi to nepochopil, nebo si z tebe ten policista udělal srandu. To je také nápad, otravovat policii s občanskoprávními spory. Já vím, je to zadarmo, ale také ty rady podle toho vypadají. :-)

achjo, když to nejde po dobrym, NA*ER SI, to je neuvěřitelný, jako kdybych ti už několikrát - NĚKOLIKRÁT neříkal, aby jsi se nevyjadřoval k mým tématům !
-určitě si dělal srandu, byl ochotnej mi jednotlivé paragrafy ukázat O.o

Několikrát bylo řečeno že jelikož nebyla dána řádná faktura, tak mu nedlužím nic.

Dr1v3R_ [85.70.54.xxx], 18.08.2013 12:08 Několikrát bylo řečeno že jelikož nebyla dána řádná faktura, tak mu nedlužím nic.

To se pleteš. V občanskoprávních vztazích se faktury právě moc nepoužívají. To je věc spíše vztahů obchodních. Já předpokládám, že on žádný obchodník ani není a nemá tedy žádnou povinnost vydávat faktury.

dobře, faktura přímo od majitele nutná není, ale jakékoli "vícenáklady" na energie oproti dohodnutému nájemnému apod. se prokazují buď pro obě strany prokazatelným odečtem cejchovaného počitadla (elektroměr/vodoměr/plynoměr, apod.), nebo originálem/kopií faktury od poskytovatele služeb (vodaři/plynárny/..)

Ty bys majiteli uhradil "jen tak" 15 litrů, jen na dobré slovo, bez jakéhokoli důkazu, že on opravdu dostal k úhradě takovou částku jako nedoplatek? Tak naivní snad nebudeš. Už jen to, že to jsou takové částky znamená, že nebyly řádně nastaveny platby záloh.