Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nedodání objednaného a již zaplaceného zboží

Dobrý den

Obracím se na Vás s prosbou o pomoc při řešení mého problému.

Dne 20.8.2013 si můj syn objednal přes pc bazoš Stolní Pc.
S prodávající se domluvil na prodeji a na podmínkách platby,bylo domluveno mezi oběma stranami,že platba za zboží bude uhrazena složenkou na č.účtu prodávajícího.Po zaplacení jsme kopii složenky zaslali na e-mail prodávající s tím,že okamžitě bude Stolní Pc zasláno ten den na adresu kupujícího.

Dnes je 29.8.2013,prodávající nereaguje na telefon ani na e-mail,dosud jsme nic neobdrželi a do dnes neznáme ani číslo podacího lístku a tím pádem nemůžeme ani sledovat zásilku přes internet.
Na poště nám řekli ,že bez podácího čísla nic nezjistíme.

Nevěřím,že neexistuje žádné řešení tohoto problému,syn si na toto zboží sám našetřil peníze a na Pc čeká zbytečně.Bohužel na prodávající známe pouze e-mail + mobilní telefon a na pc bazoši v poradně nám pouze poradili abychom podali trestní oznámení.

Děkuji za pomoc Lechanová A.
lechanka@seznam.cz

Těžko. Platili to složenkou na účet, převod proběhne max. do dvou pracovních dní. Takže pošta peníze převedla dle poukázky jak měla a peníze z adresáta rozhodně dolovat nebude. Pokud by se (hypoteticky) stal omyl, že by někdo převedl složenkou peníze na jiný účet, tak smolík.
Jediné řešení je podání trestního oznámení.
Pro tazatelku: Myslíte, že prodávající ten balík poslal? Zkrátka jste se stali obětí podvodníka...

Ono by to ale bylo i tak - banka by ti řekla, že to adresátovi z účtu brát nebude. Banka není oprávněna posuzovat (byť na žádost vkladatele), zda je či není vklad legitimní.
Jako přijít do banky a říci "vložil jsem na účet XY peníze, byl to omyl" a banka "jasně, my vám ty peníze dáme a jemu je z účtu sebereme"? Takhle to fakt nefunguje...

Pokud třeba při převodu udělá příkazce chybu v účtu, může prostřednictvím banky vyzvat majitele onoho účtu k dobrovolnému vrácení částky. Ponechání si částky, která adresátovi prokazatelně nepatří, je trestným činem. Důkazní břemeno zde nese onen příkazce. Při vkladu (platbě složenkou) to teoreticky jde taky. Vyzvat banku, aby ona vyzvala majitele toho účtu. Sdělit ho banka nikomu (mimo policie na základě nějaké žádosti o součinnost) nemůže a neudělá to. Banka taky jen tak nezruší realizovaný převod/vklad bez hodně pádného důvodu a bez posvěcení například soudem.
Jenže zde došlo k něčemu jinému a to podvodu. Takže radit jim, aby to řešili tímto směrem, je kravina.

Vycházel jsem z toho, že když to 20.8. objednali, že to nejspíš vzápětí zaplatili. Dnes je 29.8. takže dost dlouho na to, aby se peníze na místo dostaly například prostřednictvím poštovního holuba. Platba složenkou je otázkou nejvýš dvou pracovních dní... Museli by to rušit v den podání (lze), následující den už by měli nejspíš smůlu.