Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Revizor a jeho práva

Zdarec, máme s kamarádem menší neshodu ohledně revizorů. Pokud člověk jede na černo a chytne ho revizor, ten po něm chce občanku, aby mu vypsal pokutu. Jenže kamarád tvrdí, že jelikož je revizor zaměstnancem soukromého sektor, tedy není úřední osoba, tak nesmí OP požadovat, natož si z něj něco opisovat. Že je to proti zákonu o ochraně osobních údajů. Jak to teda je?

Revizor nieje verejnopravny činitel,jedine jeho pravo je kontrola platnosti cestovnych dokladov a vylučenie cestujuceho z dalšej dopravy,pokial nieje schopny predložit platny cestovny doklad,nieje opravneny zistovat totožnost,vynucovat predloženie preukazu totožnosti ani zadržiavat cestujuceho za učelom privolania policie,ktora by mala preverit totožnost cestujuceho,rovnako na to nema ani pravo nejaky sbskar,ktory niekedy revizorov sprevadza a to dokonca v civilnom oblečeni,čo je v naprostom rozpore s povolenou a obvyklou činnostou sbs služieb,aj ten može zadržat človeka jedine v pripade trestneho činu,čo neoznačenie listku alebo nevlastnenie električenky nieje,revizor vas može vyzvat na predloženie preukazu totožnosti,vy mu možete,ale nieste povinni tento doklad predložit......kedže medzi českymi a slovenskymi dopravnymi podnikmi plati už niekolko rokov soolupraca a prebiehaju vzajomne vymeny revizorov medzi mestami,su tieto zaležitosti rovnake v oboch štatoch