Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potrhaný pes cizím psam na jeho pozemku

Ahoj vrátil se mi totálně roztrhanej pes (čivava). A už vím kteří psi ho napadl a jak se to stalo. Vidělo to několik lidí. Takže můj (přítelčin) pes běhal volně po obci. To je jasné, že neměl a nerozebírejte to více. (já ho nepustil :-)) Ti psi jsou agresivní kříženci labradora a vlčáka nebo něco podobného. Kolem jejich pozemku vede cesta na pole. Plot je velmi chatrný a když tama jdu tak psi řáděj a je jen otázka času kdy přeskočej nebo plot povolí. Jednou už prý nějakýho kluka pokousali. Takže tam moc lidí nechodí protože to je opravdu o strach. No a ten náš pes běhal kolem jejich brány která má dole mezeru dobře 15cm a jednomu psu se podařilo našeho psa chytnout a vtáhnout dovnitř. Tam ho začali sápat a kdyby nepomohli okamžitě lidi co u toho byli tak ho zabili. Takže mám svědky kteří viděli jak toho psa vtáhli pod bránou na jejich pozemek. Pochopitelně půjdu nejdřív po dobrém a budu chtít zaplatit jen veterinu což bylo za hodinové šití 2500Kč. Pokud mě ale majitel vyfakuje podám na něj trestní oznámení a žalobu na náhradu škody. Jaký na to máte právní názor?

Trestní oznámení a žalobu můžeš podat na kohokoliv a cokoliv. Nevěřím ale, že máš šanci uspět; kde je vina majitele těch psů?
Právník nejsem.

Každopádně, napiš jsem pak průběh, jak jsi dopadl u majitele těch trhačů, na policii a u soudu.

Takže mám podat žalobu na náhradu škody?

Můj pes sice byl navolno ale k napadení došlo za hranicí oploceného pozemku. Tam ho pes chytl za nohu a vtáhl dovnitř.
Toto je zásadní okamžik. Pes byl napaden za plotem na volném pozemku. To, že útočící pes byl za oploceným pozemkem proto podle mě nehraje roli. Pozemek není zajištěn tak aby psi nemohli ohrozit okolí.

Jak se na to právně díváte?

15 cm mezera je u každého druhého plotu. Taky pokud má obec nařízení o pobytu psů a jejich zajištění (obojek,náhubek) můžeš to pak taky odnést ty. Neměl si asi taky zajištění pozemek, že ti utekl pes. To že ho vtáhl pes na svůj pozemek je možná pravda, ale tvůj pes taky ohrožoval okolí už jen tím že běhal na volno. A navíc majitel těch psů snad zakročil a zachránil tvého psa. Máš být vůbec rád, že je nenechal ať ti psa roztrhají. Co si potom pomyslí okolí o tobě. Necháš běhat psa a potom po normálním majiteli chceš aby ti zaplatil za VAŠI chybu ? Plot taky není levná záležitost. V tomhle absurdistáně si plno lidí nemůže dovolit ani na novou sekačku natož plot. Pokud máš normální rozum tak bys to nechal plavat. Kdybys podal trestní oznámení tak by se začaly zajímat i o tvůj plot a jak se dostal tvůj pes ven. Jediné co můžou provést pravděpodobně je že mu nařídí aby si opravil plot.

Pak si zajdi rovnou na obecní úřad pro pokutu za volně pobíhajícího psa, vem to rozhodnutí o pokutě a dones ho někam na pověřenou obec ať ti ještě nějakou korunu přidaj.

Náš pes bylo to to samé akorát horší varianta, byly v tom víckrát malí děti který ho přes plot dráždili. To si nepřej.

Pak když tenhle náš trhač zdrhal za čubama na námluvy, nestačil jsem chodit platit pokuty a škody za ploty a veterinátní vyšetření. Vrátil se tolikrát orvanej od cizích psů a nikdo mi nic nedal spíš sem dával já.

Pak ho nějaká dobrá duše otrávila...

Podla mna bez sance, policia tu vec odlozi lebo sa nestal ziaden trestny cin, na sude so zalobou uspejes tazko lebo k napadnutiu doslo tvojou chybou (volne pobehujuci pes). Nevidim realnu sancu nieco vyhrat aj ked uz som videl vselijake absurdne rozsudky.
Z mojho pohladu majitela psov by som ti tiez nic neuhradil, chybu si spravil ty, ze si nemal psa na vodzke a umoznil si jeho vtiahnutie na pozemok.
Skusit to samozrejme mozes, ale asi su to vyhodene peniaze.

Chov psa je obvykle reglementovaný uznesením obecného zastupiteľstva VZN. U nás v obci by napríklad majiteľ voľne sa pohybujúceho psa a bez náhubku dostal pokutu rádovo v desiatkach eur.

Ak si nájdeš čas, napíš sem prosím Ťa reakciu majiteľa psov na Tvoju požiadavku na preplatenie veterinárneho zákroku.

Říká se že malý psi bývají agresivnější (jezevčík,bobika,čivava) a je to pravda. Jak jsem psal kdyby šla maminka s děckem tak by mohla čivava natropit pěknou paseku i kdyby tam byla jen maminka. Je to sice malé ale stále to má zuby a může to kousnout na takové místo kde by vteřiny hrály roli života a smrti. (zní to jak z filmu :-) ale je to pravda.)

Je to naprosto jasné, být majitelem labradora a vlčáka nebo něco podobného, zažaloval bych tě za pokus o otravu psů na vlastním pozemku. ( jistě se dá prokázat, že čivava je nositelem bakterií a virů, které infikovaly labradora a vlčáka nebo něco podobného).
Chlape, zdravý rozum sice není právní názor, ale tvoje chápání práva mi připomíná soud s výrobcem mikrovlnky, ve které si panička sušila kočku......

To se mi snad jenom zdá. Takže tobě běhá volně pes po vesnici, drze vleze na cizí pozemek (nevěřím, že ho někdo někam vtáhl) a ty se ještě čílíš a chceš podávat žalobu? Měli by ti napařit 10 tisíc za neuhlídání psa. To, že má někdo ostré psy zabezpečené na svém pozemku plotem - to přece dělá, aby si pozemek uchránil od hajzlů jako jsi ty, co nechaj lítat psa kam se mu zachce.
Jinak buď rád, že nebydlíš v naší vesnici. Mám pod plotem 15cm možná po celé délce. Vejde se tam i přerostlý kokršpaněl. Ale zkusil to jen jednou, pak jsem ho už jen v pytli hodil do popelnice. Na našeho psa zkusil štěknout jen jednou, pak už jen kňučel. A chraň buh, kdyby jeho majitel dorazil s nějakou stížností. Požadoval bych proplatit rukavice, kterýma jsem ho strkal do pytle, 3/4 z jednoho odvozu popelnice, protože ji zaplnil pomalu celou a ještě bych chtěl úhradu za psychyckou újmu mého psa a tchýně, která se k tomu přichomejtla. Když se o psa neumíš starat, tak ho prodej, sežer nebo někomu daruj.

Bejt tady u nás v tý pr*eli tak za to že jsi takhle poslal psa do popelnice, dostaneš taky flastr a pudou po tobě minimálně ochranáři.

Tohle patří do kafilérky! i kdyby to měla zaplatit obec bo někdo jinej!

A doufám že si to čte ten náš POŠAHANEJ starosta a zítra mi donese peníze za pokuty co sem dával a omluvný dopis od úřadu a ochranářů který nechtěně zavolal.

Stalo se v době kdy pes nebyl ještě tak mohutně a někdy spravedlivě chráněn zákonem jako teď.

Vim o čem mluvím! Ale to je jiná věc, to je na nový vlákno...:-x