Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukradený benzín

Dobrý den, dnes mi nějaký ****** provrtal nádrž u auta a ukradl benzín. Chtěla bych se zeptat někoho, kdo má třeba už zkušenost, jestli má smysl podávat na něj trestní oznámení... Kamery nikde v okolí, v podstatě bych jen nahlásila, že mi někdo někdy poškodil nádrž a ukradl benzín. Má to smysl, co myslíte?

Pokud ano, co všechno k tomu oznámení přiložit? Škoda je tak 1000 na benzínu (skoro plná nádrž - odčerpali tak za 700 a zbytek vytekl) plus oprava nádrže, to cenu ještě nevím, je to staré auto, tak se ta nádrž snad jen svaří, takže to nebude moc. No jsem neskutečně vytočená, kéž by tomu hajzlovi upadly obě ruce.

Děkuji za odpovědi. :-)

Pokud to nahlásíš, je větší šance, že zloděje(pokud to dělá často) najdou (mají víc indicií: čas, místo, stopy) a důsledky jsou ti snad jasné. Pokud je zloděj známý, pak je možné od něj chtít peníze, zabráníš, že se to bude opakovat. Pokud tohle udělají ostatní, příště se ti to třeba už nestane díky nim.