Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prebytok v kase

Dobrej,

chcem sa spýtať ak mám vyššiu sumu v pokladni v práci, ale nie sú to ani firemné ani asi zákazníkove peniaze koho sú tým pádom? Resp. komu tým pádom budú patriť mne či firme? Ide o to, že je možné, že zákazník omylom dal mi viac penazí ale nemám to ako skontrolovať nakoľko denne mi prejde X peňazi. Všetky firemne peniaze, ale sedia a žiadny zákazník sa neprišiel sa sťažovať.

Dakujem za odpoved.

Není to má přímá zkušenost, ale kdysi dávno, když jsem za studií seděl na kase v tescu před Vánocema (to je panečku nářez), tak tam zkušenější kolegové řešili, že dostávaj docela "od cesty", že to za směnu pár stovek hodí. Říkali, že si to přibližně hlídal, pak na konci směny si vzal z kasy tisícovku, případné manko doplatil a měl to v kapse. Ale to byla brigádá, nevím, jak b to prošlo opakovaně při stálém pracovním poměru.

Len poznamka:dnes ma vela obchodov prave v priestore pokladnic monitorovacie zariadenia...tažko potom vysvetliš napr.veducemu,prečo vyberaš z kasy peniaze,ktorych povod pomerne tažko budeš vediet jednoznačne a nespochybnitelne preukazat.....čo z toho može nakoniec vyplynut okrem hodinovej vypovede si skus domysliet sam....niekde si zvyknu aj takto testovat zanestnancov,niečo podhodia a čakaju-odovzda,necha si....

Prebytok v pokladni casto znamena rovnake zlo ako manko. Pokial nedavas pozor a nekontrolujes peniaze zakaznikov a ti na to napriklad pridu az doma tak uz do takeho obchodu nepridu. Majitelia to vacsinou vedia, a preto nemaju o taketo lahko zarobene peniaze zaujem. Stretol som sa s pripadmi, kedy dostal pokladnik pokutu za prebytok v kase a celkom rozumimem, ze preco.
Taketo veci je dobre si dohodnut s majitelom podniku uz dopredu.

V účetnictví se přebytek v pokladně ať je z jakéhokoliv důvodu vždy účtuje jako výnos, to jest účet 6** tzn. že přebytek náleží firmě. Ty jsi pouze zaměstatnec, tudíž ti peníze nepatří.
Ovšem když se na to koukneš z jiné, lidské stránky, tak jestli si dostal tuzéra za příjemné vystupování, tak by jsi si penízky navíc mohl vzít. Záleží pak, jak na to zareaguje zaměstnavatel, to už je věc druhá.

keby to bolo ako sprepitne pri plateni tak pri tom plateni ma normalne tie peniaze chciet vydat zakaznikovi, t.j. uz ten vydavok neni v kase, zakaznik ked povie "zbytok si nechajte" tak si ten vydavok co drzi v ruke (uz neni v kase, su to defakto zakaznikove peniaze) si necha (v tom okamziku) alebo strci do nejakej svojej kasicky na trngelty ak si delia tringelty v restike kuchar a casnik apod. Ked je ale prebytok v kase a nikto nevie preco, tak to asi len tak zobrat nemoze.

No vezme si to vedoucí, to je jasné. Nevím v zákonech se nevyznám, ale nedávno jsem platil službu jedné společnosti a poslal asi o 20kč více a oni se hned majlem ozvali, kde mi mají vrátit přeplatek a já jim napsal ať to dají třeba na charitu a oni, že to nemůžou, že by měli bordel v učetnictví.