Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Český statistický úřad - odmítnutí odpovídat tazateli

Ahoj přišel jsem domů a v bytovce ve dveřích jsem měl vizitku Český statistický úřad - tazatel oddělení terénních zjištění. A vzkaz abych paní prozvonil. Paní mi řekla, že jsem byl vybrán jako vzorek a hned se začala ptát kolik nás žije v domácnosti atd. Vypnul jsem tel. protože nechci mé osobní věci nikomu říkat. Nikomu po tom nic není. Zítra mi bude určitě znovu volat.

Můžu odmítnout podat mé osobní informace statistickému úřadu? Pokud ne a odmítnu co mi hrozí? Děkuji.

Odmítni se zúčastnit průzkumů,je to dobrovolné.A zároveň jim zakaž používat Tvé osobní údaje,tj.telef.číslo.Ale pokud se nezeptala na jméno,byl to jen anonymní průzkum a jestli těch cedulek rozdala víc,asi neví ani kdo jsi.
Prostě stručně oznam,ať už Ti nikdy nevolají.Takhle to říkám všem operátorům a otravovačům dřív než mi začnou něco nabízet a vychvalovat.

Právě, že věděla kdo jsem. Věděla i číslo bytu v bytovce a dokonce mi chválila kytky na balkoně. Ale jak věděla kterej balkon je můj to nechápu. Taky se nějak musela do té bytovky dostat protože dveře jsou jen na bzučák. A prý jsem byl vybrám k průzkumu zrovna já.

Prostě jsem z toho neměl dobrej pocit tak jsem to típl a zadal tady ten dotaz abych měl právní jistotu odmítnout.

Asi před 2 lety tady zase řádili jehovisti. Každou druhou neděli zvonek a za dveřma solidně oblečení důchodci s prospektem v ruce snahou si povídat o jejich věci. Tak se dal na dveře bzučák a je klid. Ale tazatelka statistického úřadu se dovedla nějak protáhnout až dovnitř.

Ahoj, taky mě pořád otravují. Mám ubytování a posílají mě papíry (několik stran), abych je vyplnil. Hodím to do koše, není to doporučeně tak co. Nic nepřišlo. Za nějaký čas další dopis, musíte to vyplnit jinak vás můžeme podle nějakého § pokutovat. Můžou?