Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Český statistický úřad - odmítnutí odpovídat tazateli

Ahoj přišel jsem domů a v bytovce ve dveřích jsem měl vizitku Český statistický úřad - tazatel oddělení terénních zjištění. A vzkaz abych paní prozvonil. Paní mi řekla, že jsem byl vybrán jako vzorek a hned se začala ptát kolik nás žije v domácnosti atd. Vypnul jsem tel. protože nechci mé osobní věci nikomu říkat. Nikomu po tom nic není. Zítra mi bude určitě znovu volat.

Můžu odmítnout podat mé osobní informace statistickému úřadu? Pokud ne a odmítnu co mi hrozí? Děkuji.

Ahoj, taky mě pořád otravují. Mám ubytování a posílají mě papíry (několik stran), abych je vyplnil. Hodím to do koše, není to doporučeně tak co. Nic nepřišlo. Za nějaký čas další dopis, musíte to vyplnit jinak vás můžeme podle nějakého § pokutovat. Můžou?