Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem domácí násilí

Ahoj,
chci se jen zeptat na jednu věc: Pokud vím o ženě, která je doma napadána a bita svým "přítelem", ( o několikanásobné hospitalizaci v nemocnici nemluvě - vždy podepsán reverz) můžu podat na dotyčného nějaké trestní oznámení? Prý nemůžu, protože s tím musí souhlasit oběť - a ta mi vždy řekne, že spadla.. Když měla zlomenou ruku, tak spadla, když měla rozbitou hlavu, tak spadla, když měla zlomený tři žebra, tak spadla...(monokly ani nepočítám) :-(
Nejednou ode mě dostal dotyčný ruční varování, ale nedá si říct a nedá, a ona se na něho asi vysrat nechce...

oznámení podat můžeš (ideálně ještě s někým, aby to bylo důvěryhodnější), druhá věc je dokazování. Minimálně ale tomu dotyčnému vyšleš jistý signál.

Zlomeniny jsou už docela závažná věc, to taky může jednou dopadnout hodně špatně (invalidita nebo smrt). Asi bych neprodleně jednal, zkus kontaktovat její příbuzné a jednejte společně, předpokladem je přesvědčit oběť aby se začala aktivně (právně) bránit.

Dobrý den, prošla jsem si něčím podobným. Nebylo to však s takovými následky. Kamarádka si musí uvědomit, že to není její vina, a že za to nemůže. Nikdo ji neodsoudí a všichni budou stát za ní.
Já zavolala policii a zjistila si, že násilníka mohou na deset dnů vykázat z domu. Tak jsem je zavolala. Po této akci se zklidnil, ona ale musí počítat i s variantou, že odejde.
Pokud mají děti, je to docela problém, protože je může soused nebo někdo cizí "udat" na sociálce a budou mít problémy.
Andrea

a ona se na něho asi vysrat nechce...

asi k tomu má důvod. Znám případ, kdy takhle jeden útlocitnej přesvědčil kamarádku, aby podala trestní oznámení a snad i pomáhal s právníkem tak dlouho, až dotyčného zavřeli. A milá týraná se v zápětí dožadovala, aby jí platil nájemný, protože teď nemá kdo by jí živil...

Tohle je hnus, ale sraní se do toho zvenku může být i kontraproduktivní. Prvotní impuls musí přijít primárně od oběti. Jestli se na něj ona vykašlat nechce, tak je asi každá rada těžká - každý svého štěstí strůjcem.
Samozřejmě můžeš podat trestní oznámení, ale jestli pak ona oběť řekne, že spadla ze schodů, tak to na pendrekárně odloží a ende.
Na jednu stranu je mi takových ženských docela líto, ale když s takovým hovadem dobrovolně žijí? Na druhou stranu si zase nemyslím, že jim to patří. Když to ale nechtějí nijak řešit?

No třeba jen nemá sílu a odvahu od něho utéct,že by ji zabil.A jestli to někdy zkoušela řešit,může mít špatnou zkušenost i s policií,ti to poprvé vyřeší jen domluvou a po odchodu to ona schytá o to víc.Zkus jí tedy poradit,že existuje organizace ROSA pro pomoc týraným ženám.Napiš jí na papírek tel.čísla,třeba najde někdy odvahu tam zavolat pro pomoc.Jinak je to opravdu ale asi jen na ní.
www.rosa-os.cz