Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem domácí násilí

Ahoj,
chci se jen zeptat na jednu věc: Pokud vím o ženě, která je doma napadána a bita svým "přítelem", ( o několikanásobné hospitalizaci v nemocnici nemluvě - vždy podepsán reverz) můžu podat na dotyčného nějaké trestní oznámení? Prý nemůžu, protože s tím musí souhlasit oběť - a ta mi vždy řekne, že spadla.. Když měla zlomenou ruku, tak spadla, když měla rozbitou hlavu, tak spadla, když měla zlomený tři žebra, tak spadla...(monokly ani nepočítám) :-(
Nejednou ode mě dostal dotyčný ruční varování, ale nedá si říct a nedá, a ona se na něho asi vysrat nechce...

Tohle je hnus, ale sraní se do toho zvenku může být i kontraproduktivní. Prvotní impuls musí přijít primárně od oběti. Jestli se na něj ona vykašlat nechce, tak je asi každá rada těžká - každý svého štěstí strůjcem.
Samozřejmě můžeš podat trestní oznámení, ale jestli pak ona oběť řekne, že spadla ze schodů, tak to na pendrekárně odloží a ende.
Na jednu stranu je mi takových ženských docela líto, ale když s takovým hovadem dobrovolně žijí? Na druhou stranu si zase nemyslím, že jim to patří. Když to ale nechtějí nijak řešit?