Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dílo dle ObchZ a odpovědnost za něj.

Chtěl bych se zeptat co je to vlastně ono "dílo" a kam až sahá odpovědnost za něj.

Příklad:
Firma A si objedná návrh tištěného spoje od firmy B.
Firma A dle návrhu začně vyrábět elektroniku, ale zjistí, že návrh je chybný a elektronika nefunguje = je taky vadná.

A teď: dílo je ten návrh tištěného spoje. ObchZ hovoří o vadách díla, ale ne o vadách věcí vyrobených podle toho díla. Navíc firma A si měla dle § 562 ObchZ návrh zkontrolovat, než podle něj začala vyrábět. Je jasné, že firma B má dát dodané dílo do pořádku. Ale jak to bude s tou vyrobenou vadnou elektronikou? Nese za ni firma B odpovědnost? Nebo to jde na bedra firmy A, co si to měla zkontrolovat?

V tomto mám ještě zmatek a tak děkuji za vysvětlení.

Jízdenka

Napr. firma kde robim to riesi tak ze ak sa robi daco na zakazku tak sa urobia najprv len prototypy, zakaznik to otestuje, a seriova vyroba zacne az ked zakaznik potvrdi pisomne ze to zodpoveda presne zadaniu. Keby potom prisiel ze nezodpoveda zadaniu, tak ale my mame papier ze zodpoveda :) Ale aj napriek tomu je tam vzdy nejaka zodpovednost z nasej strany za vady kusu apod (zaruka) ak sa jedna o seriovu vyrobu, atd, to riesia nejake zmluvy ktore pravnici vypiplavaju do posledneho slovicka. T.j. podla mna neni to tak jednoznacne a zavisi to silne od povahy konkretneho vyrobku a konkretnych zmluv uzavretych medzi tymi firmami.