Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová pracovní smlouva do 31. 7. 2014

Dobrý den, prosila bych odpověď. U firmy u které pracuji 2 roky jsem dostala pracovní smlouvu do 31. 7. 2014. Je to datum, kdy oficiálně mám vypočítaný datum nástupu do starobního důchodu. Mám dotaz, po ukončení pracovního poměru mám nárok na odstupné?
(Jen pro zajímavost, v předchozí firmě jsem pracovala 40 let a do této nové firmy, jsem se dostala po přechodu pracovního poměru. Avšak současná firma převod neuznala a musela jsem podepsat novou pracovní smlouvu s datem do 31.7. 2014. Děkuji moc za odpověď.

Nárok na odstupné v tomto případě není. Pracovní poměr skončí dobou, na kterou byl sjednán. Zaměstnavatel Vám ani nebude dávat výpověď, protože k ní nebude důvod. Nebude Vám (zřejmě) ani nabídnuto prodloužení smlouvy. Takže tam zkrátka budete dělat do konce července a tím to skončí.