Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Exekuce účet

Ahoj,

mám ještě jeden malý dotaz - v případě, že je na někoho exekuce a má exekutorem zablokovaný účet a já mu poskytnu svůj účet, aby si na něj mohl nechat poslat výplatu - může mi exekutor sednout na můj účet?
nejsme v žádném příbuzenském stavu

Jedno,čo sa da v tejto situacii poradit,je dotlačit mladeho k tomu,nech si dohodne s exekutorom splatkovy kalendar,nebude sa mu strhavat obrovska suma a blokovat učty,bude to rozhodne menšia katastrofa ako teraz,ked ma všetko blokovane a dostava potencionalne do pruseru všetkych zo svojho okolia,ktori sa mu nejako snažia pomoct....

jak jsem psala výše - je dohoda na 7 tis měsíčně, ale jelikož má bloklý účet, tak by mu tento měsíc vzal exekutor všechno, proto pošle peníze mě, já mu je hned dám a on obratem pošle exekutorovi 7 tis - na menší splátku exekutor přistoupit nechce, i když mladej bere jen 12 tis a nájem platí 6tis :-(

Trochu abnormalna situacia: dohodnuty splatkovy kalendar + blokovany učet,ale povolene disponovat s vyplatou a možnost posielat ju komukolvek....to nevyzera,že je v styku s nejakym realnym exekutorom,skor s nejakym užernikom,ktory ma k dispozicii holohlave cvičene opice s baseballovymi palkami.......

To je potom riadny debil,ked de facto ponechava celu hotovost v rukach exekuovaneho a len mu zablokuje učet,tomu neverim,že nejaky exekutor urobi takuto abnormalnu blbost,tu skor niekto niekoho kvalitne vodi za nos,tipujem,že skor ide o nejakeho užernika,ktory z mladeho "vymlatil" heslo alebo pin k učtu a mlady ma teraz bobky,že mu vybieli učet skor,než si stihne kupit z vyplaty noviny alebo cigarety....

tak to fakt ne - byla jsem na té bance s naším mladým pánem - na účtu je blokace od daného exekutora na 70tis. Bylo nám vysvětleno, že co na účet přijde, se odesílá exekutorovi a o to pak klesne částka, na kterou je účet blokován. Náš mladý pán ovšem nemá možnost z účtu vybrat ani životní minimum :-(

Tak potom je to hlupak a nie najbrutalnejši exekutor na Morave a pokial može mlady disponovat vyplatou,nech ju posiela na Vaš učet,len si velmi dobre ustražte datum splatnosti exekučnej pohladavky--hlavne bod mandatnej zmluvy o sprave dlhu,či datum splatnosti splatok exekucie je datum,ktory je poslednym datumom,v ktorom ju može uhradit exekutorovi,alebo datum splatnosti je datum,v ktory už musi mat exekutor pripisane peniaze na dohodnutom učte,v tom je podstatny rozdiel a na to si dajte sakra pozor,inak ozaj hrozi,že exekutor blokne učty aj Vam,alebo zruši splatkovy kalendar,vyhlasi dlh za okamžite splatny a začne klasicka exekucia....

jj, to hlídáme. Je to zrovna dnes - dost šibeniční termín, bo mu výplata došla až včera, tak to jde dnes vložit přímo na banku na účet exekutora.
Taky mi to přijde celé postavené na hlavu.
Hlavně i ta výše splátky - tento měsíc měl jen 10tis na výplatu a to 7tis. má dát exekutorovi. Nájem platí 6tis - takže už teď je v prdeli :-(

Splatkova kalendar a klasicka exekucia su trošku rozdielne,pokial exekutor pristupi na splatkovy kalendar,urči počet splatok s fixnou vyškou,s tym tažko niečo urobi......pokial by to prebehlo klasickou exekuciou,tak by mu zrazil všetko až na životne minimum,ktore by musel dodržat........problem je aj v tom,aky priemerny plat vykaže mzdova učtaren,obvykle tam započita všetky odmeny,priplatky etc,takže exekutor pri vypočte splatky vychadza de facto z vyššej sumy než je vyplata,ktora nemusi byt každy mesiac rovnaka,ale je zavisla na fonde pracovnej doby za dany mesiac,priplatkov za poobede,noc,sviatok pokial dotyčny pracuje tam,kde su taketo priplatky,takže po zražke papierovo stanovene životne minimum zostane a exekutora obvykle nezaujima,že dohodnuta splatka je jeden mesiac 80% mzdy a dalši 100% etc....