Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uplynutí lhůty pro reklamaci

Dobrý den, potřeboval bych poradit, zda je možné odstoupit od kupní smlouvy.
Jedná se o to, že jsem zboží reklamoval 25.11., tudíž 30ti denní lhůta vypršela 25.12. Je mi jasné, že se kvůli svátku přesouvá konec lhůty pro reklamaci na další pracovní den - tj.27.12. Teď jsem zjistil, že prodejna bude v rámci dovolených zavřená až do 3.1.. Našel jsem, že o vyřízení reklamace je prodejce povinný mě do 30ti dnů informovat, což těžko dodrží, pokud mají dovolené.
Jde mi o to, jestli se můžou ohánět tím, že měli zavřeno a že se tedy lhůta prodloužila až do jejich otevření..

Díky za rady..

§ 122
(1) Lhůta určená podle dní počíná dnem, který následuje po události, jež je rozhodující pro její počátek. Polovinou měsíce se rozumí patnáct dní.
(2) Konec lhůty určené podle týdnů, měsíců nebo let připadá na den, který se pojmenováním nebo číslem shoduje se dnem, na který připadá událost, od níž lhůta počíná. Není-li takový den v posledním měsíci, připadne konec lhůty na jeho poslední den.
(3) Připadne-li poslední den lhůty na sobotu, neděli nebo svátek, je posledním dnem lhůty nejblíže následující pracovní den.