Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dusevni vlastnictvi byvaly zamestnavatel SW

Dobry den mam dotaz,
pracovala jsem u zamestnavatele, ktery pouzival vlastni nastroj nelicencovany, vytvoreny pro vnitrni potreby. Od firmy jsem odesla, zadne dokumenty, data nic jsem si neodnesla, pouze zkusenosti. nemam zadnou konkurencni dolozku. Pokud bych naprogramovala si totozny nastroj (mysleno stejna funkcionalita, na designu vlastne nezalezi). Mohu si jej licencovat a prodavat, nebo by to bylo napadnutelne ze strany byvaleho zamestnavatele?Dekuji

Bez presneho znenia pracovnej zmluvy a s nou spojenych firemnych pravidiel ohladne vyvoja softwaru pre firemne potreby sa to neda jednoznačne zodpovedat,pokial bol softwaree vyvyjany vylučne pre internu potrebu firmy a v zmluve o praci/činnosti je nejaka klauzula ohladne použivania,vlastnictva vytvorenychch programov pre firmu može dojst zo strany formy k sudnej žalobe,pokial sa inde použije software,ktory bol vytvoreny vylučne pre potrebu firmy a firma si to poistila tym,že do pracovnej zmluvy ,pracovneho poriadku dala podmienku,že veškery vytvoreny software pre interne potreby zostava vlastnictvom firmy......

ahoj, nebyla to firma zabyvajici se vyvojem sw. Vesmes to byl jednoduchy access tool se sadou formularu a dotazu, ve smlouve nic o vyvoji SW nemam, mam tam pouze, ze jakoby si nic neodnesu zadne klientske data, apod, coz jsem neudelal. Tool bych vytvoril opravdu od nuly, nebot to neni nic sloziteho. Neni to zadne komercni reseni prodavane, je to pouzivane pouze pro interni potrebu pro analyzu dat a zjednoduseni prace a jako vystup ven jsou dodavany prave az nejake reporty.
Dik