Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem uznání dluhu vzniklé na firemním vozidle

Dobrý den,
moc prosím o radu. Manžel měl autonehodu s firemním vozidle. Auto je na odpis. Druhý den mu dal zaměstnavatel podepsat:
Uznání dluhu
Uznávám náhradu škody, vzniklé na firemním vozidle SPZ... v souvislosti s poškozením výše uvedeného vozidla při autonehodě. Celková škoda bude předložena po opravě vozidla.

Co na sebe manžel podpisem vzal? Takto to vypadá, že se přiznal k tomu, že nehodu zavinil, což ještě nebylo dokázáno. Dle jeho vyjádření je to 50% viny na každé straně.
Je vůbec toto uznání dluhu uznatelné? Neobsahuje výši ani datum splacení. Na různých fórech jsem se dočetla, že je rozdíl mezi uznáním závazku a uznáním dluhu.

Moc prosím o vysvětlení, s čím nejhorším můžeme počítat.
Děkuji a přeji hezký zbytek dne
Pavla Stejskalová

Škoda, že manžel uznal dluh.

Měl počkat na uzavření šetření a pak případně
uzavřít se zaměstnavatelem dohodu o splátkách.

Má manžel kopii a nějaký záznam z nehody?
Doporučila bych konzultovat záležitost s právníkem
(ale moc nadějí si nedělejte).