Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zahnojená cesta

Dobrý den, na přístupovou cestu mi chodí srát cizí psi vodění snad majiteli, serou i před vrata a kolem dokola. Vše je snímané kamerami ze dvou úhlů, mohu nějak uplatnit náhradu za úklid od obecního úřadu? Děkuji.

Nevím co je to za přístupovou cestu - jestli veřejná komunikace nebo vjezd na tvúj pozemek a jestli ve vaší obci jsou nějací cajti co by měli dávat pozor na čistotu obce. Já bych uvážil, jestli bych na tu přístupovou cestu neměl lejt nějaký neškodný, ale pro psy nepříjemný sajrajt, třeba výluh z pepře, sypat tam rozemleté feferonky nebo tak nějak. Vymahatelnost práva v našem právním státě asi dost pokulhává a pokud budeš chtít nějak zakročit proti pejskařům, asi tě nebudou mít rádi.

Na tohle platí samostříl, ale možná s tím bude problém. Když nic, tak aspoň cedulky "zákaz vstupu se psem", "zákaz volného pobíhání psů","zákaz volného pobíhání psů pod pokutou 100€" když to bude přibývat, možná to majiteli psa jednou dojde(i když u pejskařů to není jisté) a začne se chovat odpovědně.