Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neoprávněně stáhlé soukromé fotky s facebooku a jejich šíření na fórech.

Ahoj dostal jsem upozornění, že někdo vkládá mé fotky z facebooku na jedno fórum které je součástí internetového obchodu. Fotky mi stáhl z fb protože jsem zapoměl zabezpečit přístup. Napsal jsem okamžitě majiteli a správci stránek aby to smazal. Ten mi odpověděl, že nemá pravomoc k mazaní protože nepozná která fotka je stáhlá a která ne. Doslova se mi vysmál. Mám nějakou právní možnost zneužívání mých fotek zabránit? Jak mám postupovat?
Děkuji za rady.

Napiš mu znova Poslední výzvu k odstranění fotek a pošli to doporučeně s dodejkou.A tam mu napiš,že se obrátíš na právníky s požadavkem na náhradu škod a ti si pochopitelně cenu svých služeb připočtou a nebude to asi málo.Taky mu zkus napsat,že podle nich to zřejmě u soudu vyhraješ.
Proč asi Google ve svém StreetView rozmazává všechny obličeje?Protože se nechce soudit po celém světě.

Najprv male vycistenie zaludka...NIKDY nedavaj nic na net, co nechces, aby bolo zneuzite. AKonahle tam nieco das, ej to tam akoby navzdy. Taketo nareky su potom uz zbytocne.
Samozrejme mozes ist za advokatom, mozete poziadat sud o nariadenie na stiahnutie fotiek, pripadne vydanie predbezneho opatrenia, ale to ta bude chce stat prachy, takze stoji ti to za to?
Komentovat fotky budu este tak tyzden, potom pridu druhe fotky a na tieto si uz nikto nespomenie.

vysmát se ti může, ale ty se prohlaš za majitele těchto fotek (jistě máš originály s Exifem atd.), taxativně je vyjmenuj (přímo linky) a pošli doporučeně majiteli webu jako poslední smírčí žádost o stažení před žalobou, případně požaduj autorský honorář v libovolné výši plus penále za neoprávněné uveřejnění.

Jinak jsi blbej, že používáš xichtoknihu pro vymazané socky a ještě do ní nahráváš fotky.

Blbý je to, že i kombinace JPG+Exif se hodně špatně dokazuje vlastnictví, spíš z charakteru fotky, když tam je vyfocena postižená nebo spřízněná osoba. Chce to mít v záloze fotky v RAW, vlastnictví pak je neprůstřelné, jenže kompakťáci RAW nedělají a nebo se nedělá kvůli úspoře místa na kartě.

proč by nemělo? Žalovaný má evidentně pouze horší kopii, kdežto žalující má originál a dokonce může prokázat i vlastnictví stejného typu fotoaparátu, se kterým to bylo foceno.. Sice to nejsou přímé důkazy, ale s ohledem na to, že na fotkách bude sám žalující, tak tyto indicie dávají dohromady logický řetězec.

Pokial tie fotky nemaš registrovane u nejakej agentury,združujucej autorov a zaoberajucou sa ochranou autorskych prav,tak sudnym sporom namastiš akurat kapsu pravnikom,možeš skusit použit paragrafy o spolunaživani,ktore dnes zahrnuju aj obtažovanie ,robenie schvalnosti a podobne zaležitosti a narokovat si nemajetkovu ujmu,je to ovšem beh na dlhe trate.....