Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrácení zboží bez udání důvodu

Dobrý večer. Předevčírem jsem si koupil nový televizor za cenu 8000,-. A dnes jsem zjistil, že má o 3 milimetry silnější rám než potřebuji, a proto se mi nevejde do skříně, kde je pro TV právě vyříznutá "díra". Zkrátka jsem udělal chybu v měření, chyby se stávají. Můj dotaz ale je, jestli má zákazník právo vrátit zboží a odstoupit od kupní smlouvy i přesto, že už zboží vyndal z krabice. Ihned jsem zase TV vrátil zpět do krabice, ovšem už je otevřená. Mám nárok získat peníze zpět a v jiném obchodě si koupit menší televizor? Myslím, že kdysi šlo bez problému odstoupit od smlouvy do 14 dní, ale jak to je teď, když se změnil zákoník? Děkuji za rady.

Dobrý den,
pokud jste zboží koupil v internetovém obchodě, poté nárok na vrácení zboží bez udání důvodu samozřejmě máte a to ve lhůtě 14 dnů. Poštovné k prodávajícímu hradíte vy. Pokud jste zboží koupil v kamenném obchodě, poté nárok nemáte, pokud kamenný obchod danou možnost neinzeruje.
Příjemný zbytek dne.

Pokud máte zájem o reklamu, ceník je nahoře. (karel)