Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Peněženka ze syntetické kůže. Reklamace.

Dobrý den. Kamarád z Polska má internetový obchod a zasílá zboží i k nám. Má problém se zákaznicí, která si koupila asi před rokem a půl dvě peněženky ze syntetické kůže po 199.- Kč. Dnes je reklamuje, že se ta kůže poničila používáním. Chce nové, nebo vrátit peníze, má na to právo? Vím, že je dva roky na zboží u nás záruka, ale každá umělá kůže se denním používáním poškodí. Děkuji Vám za Vaše názory a odpovědi.

Tak má právo zboží reklamovat a prodejce musí o reklamaci rozhodnout. To však neznamená, že musí vyhovět. Už z logiky věci, peněženka za 199kč při každodenním používání asi za rok a půl dozná nějakých změn, to je logické. Takže aniž bych chtěl nějak navádět, když jsem peněženku neviděl, myslím si, že případné zamítnutí z důvodu běžného opotřebení byste v pohodě ustáli. Ale rozhodnutí je na vás. Na mě to dělá svůj dojem na onu zákaznici, také mám své zkušenosti s některými "reklamatéry"... Je třeba rozhodovat i s rozumem, na jedné straně neošidit zákazníka a na druhé nenechat ojebat sebe ;-)