Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pracovní úraz-epileptický záchvat

Dobrý den,
v pracovní době na pracovišti u mně došlo k epileptickému záchvytu, při němž došlo ke zlomenině nosu, nevykonával jsem však v tuto dobu žádnou pracovní činnost, můžete mi pro sím poradit, zda to lze považovat za pracovní úraz?
Děkuji
Libor Šott

Obecně ano. Měl jste v čase úrazu pracovní dobu? Nečerpal jste přestávku? Za pracovní úraz se dle litery zákona považuje ten úraz, který se stal při plnění pracovních povinností, nebo v přímé souvislosti s těmito povinnostmi. Čili - pobyt na pracovišti v pracovní době IMHO přímo souvisí s pracovními povinnostmi.