Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prodej zbozi a jeho nevyzvednutí 3 mesice

Dobrý den, prosím o radu. Pani si objednala zboží přes internet, zaplatila, ale zboží si nevyzvedla-osobní odber, prodavajici cekal tři mesíce, nereagovala na maily ani telefony, zbozi lezelo tri mesice ladem. Prodavajici tedy poslal paní peníze za zbozi zpet a oznámil jí, ze danou vec prodá jinemu zájemci. Na coz pani najednou reagovala tím, ze neprichazi v uvahu a zboží chce. Kdo je prosím v pravu ? potřebovali bychom paní dokázat ze na zboží jiz nemá narok. Moc dekuji za radu Hrubesova

Tak tohle si myslim je vyjimecny pripad a otazka pro pravnika, nevim ,jestli se tu nejaky ukaze.
Nicmene opravdu nemate v obchodnich podminkach resene nevyzvednuti zbozi? (pouceni pro vas do budoucna si to do tech obchodnich podminek dat)

Tak jak radí Wikan.Upozorněte jí,že jste zrušili kupní smlouvu pro její nezájem a jelikož jste vrátili peníze,žádná škoda jí nevznikla.Pokud se jí to nelíbí,ať to vyřeší soudně.A zaroveň že ji upozorňujete,že jestli náhodou (za pár let) soud vyhraje a mezitím dojde ke snížení ceny,bude tím obnovena původní kupní smlouva za původní cenu.Nebo se zboží zatím přestane vyrábět či nabízet a má v tom případě smůlu.