Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pravidelná platba přes SMS

Dobrý večer,
jednou jsem si zaplatil přes SMS službu u jedné firmy na jeden měsíc za 50,-Kč a pak si strhávali z mého účtu u mobil.operátora O2 každý měsíc 50,-Kč bez mého souhlasu. Když potřebuji pravidelně platit např.elektřinu musím zadat osobně trvalý příkaz u banky mého účtu. Jak je možný aby tý firmě stačilo tel.číslo k tomu aby mi mohla
vybírat peníze z mého účtu u tel operátora? Vadí mi teda hlavně ten operátor, protože to v tom případě může přes tel.číslo vybírat kdokoli. Může tel.operátor na příkaz kohokoli jinému posílat peněžní částku pomocí SMS? Děkuji předem za odpověď.

Byla to platba na 1měsíc stahování dat.Jde o nebezpečí ze strany operátora. Ta firma si mohla klidně strhnout třeba i 10000,- Kč. a operátor bez toho aby Vám dal o transakci vědět to pošle komukoli.
I já, když si jdu vybrat peníze z mého účtu,tak se musím prokázat č.účtu+pin atd. Přeci mi nemůže někdo pomocí
tel.čísla vybírat peníze.

Nikdo Vám nemůže bez Vašeho předchozího souhlasu nic strhávat
ani v tomto případě nešlo o strhávání bez Vašeho souhlasu
a nejde ani o nebezpečí ze strany operátora.

Pravděpodobně jste nevěnoval patřičnou pozornost podmínkám,
za nichž jste si službu objednal,
a "nevědomky" si tak objednal opakování služby.

Ta "firmička" doložila Vaši objednávku, takže operátor
neměl důvod o Vaší objednávce pochybovat.
(strhávání bylo oprávněné - s Vaším souhlasem).

Odkliknete-li souhlas s podmínkami služby, aniž byste je (dobře) znal,
nejde o chybu operátora ani poskytovatele té které služby).

Doporučuji číst podmínky.

Mám paušál u O2. U té firmyčky to šlo v pohodě zrušit,ale ten operátor je pro mne stále nebezpečný. Je to asi rok co jsem žádal u O2 limit do 1000,-Kč. a odpověď byla,že to prostě nejde i když v té době to u jiných oper.šlo. Je to normální,že můžete pomocí sms si zaplatit např.jízdenku,poplatek v nemocnici atd.,tak to beru protože já osobně tu sms pošlu,ale co mi hlava nebere je to,že tu sms platbu pošle někdo jiný a stačí mít moje tel.číslo. Jak jinak to ta firma mohla udělat než použít moje tel.číslo. Ta firma kdyby byla vymyšlená,tak bych byl asi v pr...li. Operátor ale vydělá pěkný balík a co chudák zákazník?? TO JE ČESKO!!!!!

Je to tak, pokud chces mit jistotu, ze neprijdes o penize, tak je dobry mit mobil na kredit a nabijet ho mensima castkama, treba Mobil.cz nebo Bleskmobil muzes nejmin jednou za pul roku za 200,-. Druha moznost je zkusit pouzivat sluzby nejakeho operatora, ktery si svych zakazniku vazi, treba Odorik.

Hezký den,

dle vašich popisů výše se skutečně pravděpodobně jednalo o nějaké předplatné, které je aktivní až do doby, než požádáte o jeho zrušení. Z naší strany je takové služby možné blokovat úplně, anebo si můžete nastavit limit, který omezuje maximální možnou výši platby za jednu transakci. Automaticky je pak nastaven měsíční limit 5000 Kč za všechny uskutečněné transakce. Pokud si přejete zjistit konkrétní údaje k vašemu číslu, pak nás kontaktujte zde: dotazproguru.

S přáním příjemného dne

Renáta Drastichová | Telefónica Czech Republic, a.s.
GURU pro Social Media