Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Řidičský průkaz - profesák

Zdravím,
rád bych se zeptal: Mám řidičák C a CE, ale nemám profesák. Od známého co jezdí s kamionem mi říkal, že pokud bych si našel práci na řízení jen s "C" , tak bych profesák nepotřeboval. Co je na tom pravdy? Díky za odpověď.

Jestliže Vám to radí kamarád, který musí každý rok chodit na školení, tak pochybuji o kvalitě školení.

Profesní průkaz potřebujete, pokud Vás pracovní poměr bude řidič.
Pokud budete zaměstnán jako zámečník, svaříte výrobek, a potřebujete ho odvézt k zákazníkovi, naložíte to na náklaďák a jedete. Profesák mít nemusíte, ale jiné věci musíte dodržovat.
Třeba lékařská prohlídka, podle zákona 361/2000, § 87,

Nelze pracovat jak píšeš. Na tohle profesák potřeba je.

Co vím musíš ho mít i když řídíš dodávku(do 3.5t) a rozvážíš rohlíky ale nechci šířit fámy. To ví milan.cukrar;-)

Já jen vím že pokud jsi držitelem těchle řidičských skupin a chceš jezdit tak to jde ale jen pro svoji osobní potřebu.

příklad:

Mám C+E, mám svojí Liazku, za ní přívěs, nechám to naložit kamením, který si zaplatím a povezu si ho domů na svůj ranč vysypat to do základové desky. Na to potřeba profesák není

Mám C, mám svou Avii, naložím si na ní pujčenýho bobika(nebo naopak), pojedu k sobě na ranč kopat jámu na rybník.Tady profesák potřeba je.

Obecně se dá říct že profesák je potřeba k výkonu profese řidiče pokud tuto profesi vykonáváš ale ne jako zaměstnání ale pro svou potřebu tak není nutný ale líp se pak komunikuje, když se nedej bože něco přihodí.

Měl jsem v práci to podobné jisté. Tatra AD 28(autojeřáb) jest potřeba právě jen ta sk. C, zaměstnavatel ji přepsal na mě a vyhnul se tak placení kurzu za profesní osvědčení řidiče.

Kamzle, máte částečnou pravdu..

Mám C, mám svou Avii, naložím si na ní svého bobika(nebo naopak), pojedu kamkoliv na ranč kopat jámu na rybník. Tady profesák potřeba není třeba, páč jsem bagrista, nikoliv jak správně píšete
Obecně se dá říct že profesák je potřeba k výkonu profese řidiče pokud tuto profesi vykonává jako hlavní pracovní činnost.

Měl jsem v práci to podobné jisté. Tatra AD 28(autojeřáb) jest potřeba právě jen ta sk. C, zaměstnavatel ji přepsal na mě a vyhnul se tak placení kurzu za profesní osvědčení řidiče.
ale zde bych opět polemizoval, není důležité, kdo vlastní vozidlo, nebo na koho je napsané..

Nevěřícím vždy radím, zastavte se na silnici u celníků, ty to mají v malíčku. Nebo dotaz položte zde:
http://cspsd.cz/index.php/dopravci/279-sluba-dopra vcm
nebo klidně školiteli, Milanu Špásovi..

Známý, veteránista, má vlastní autobus (dva roky ho renovoval ve stodole). A to Karosu ŠD 11 a jezdí s tím bez profesáku. Dokonce ani není problém, když jich v tom jede dvacet, poněvadž nejede jako podnikatel ani jako provozovatel autobusové dopravy.
Autobus ani nemá na veteránských číslech; tudíž s tím chodí co rok na STK a platí povinné ručení jak mourovatý.

dobry vecer
delam u podniku remeslo a občas si něco sluzebne odvezu avii .
zamestnavatel mi tvrdi ze pokud ve smlouve nemam zamestnan jako ridic profesak nepotrebuji
na posledním skoleni ridicu jsem se na to zeptal skolitele a ten mi rel ze kdikoli jedu za uplatu musim profesak mit

Profesák nepotřebuješ pokud vozidlo nemáš k výkonu práce pro někoho soukromé jízdy tvým vlastním nákladním vozidlem ho nevyžadují.

Na autojeřáb jsem ho nepotřeboval vůbec,stačilo CaT, bral se jako "stavební stroj" -tehdá- ale přít se nebudu - že už ho taky chtějí.

Stejně celej profesák je z mého pohledu zbytečnost. Právě mě čeká to udělat. Mám C+E krásně bych už mohl dávno pracovat. Takhle čekám doma na to až se schválí a až jej dodělám cca 2 měsíce.. :/
Dělám ho přes UP tak ho mám díky bohu zadarmo. Jinak 17000kč za nic je celkem dost. Ale je to bohužel potřeba....