Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autonehoda

Dobrý den.
V pátek 4.4.2014 se mi stala nehoda při předjíždění traktoru s vlekem. (takový ten starý dvoukolý vlek na přepravu kontejnerů, který je hodně široký)Zahájil jsem předjíždění a traktor když jsem byl zároveň přední kolo mého vozu s kolem vleku vybočil z důvodu překážky na silnici (značka cestářů) Vlek do mě narazil a urazil mi kolo.Policie přijela a řídila provoz a jen to zaznamenala.Ani žádný protokol jsem nepodepisoval. Bylo mi řečeno, že je to moje vina a at se dohodnem a že na vleku není žádná škoda. Včera jsem zjistil, že ten vlek by neměl na silnici co dělat, protože přesahuje šířku 2,5 m (jen prý s doprovodem)a ke všemu neměl spz a tím pádem ani technickou kontrolu. Byl to traktor a vlek technických služeb města S.... . Nemáte prosím nějakou zkušenost s tímto. Vznikla mi odhadem škoda 40 000 Kč. Předem děkuji za odpověďi

Pepo, vy jste souhlasil, že jste to zavinil vy?
Páč to dodatečné zjištění nebyla příčina nehody...

Domnívám se ale, dle Vašeho popisu, že případ bude předán na správní řízení. Tam se rozhodně o Vaší (ne)vině. Doporučuji z protokolu od polici vyčíst kontakt na vyšetřovatele, zjistit kdy bude případ předávat na úřad, pak kontaktovat úřad, požádat je o kopii spisu, sehnat právníka a ať Vás z toho vyseká.
nebo uznat chybu a zaplatit 1500+1000Kč pokutu a přijít o bonus.

Je málo informací.