Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Platba výživného

Zdravim,
situace se má tak že po sedm let platím výživné přes poštovní poukázku oprávněné osobě.

Nyní se složenky(peníze) vracejí.Důvod: Osoba není k zastižení, změna bydliště.

Tak se ptám, kde zjistit novou adresu oprávněné aby nedošlo ke zpoždění určené pravidelné platby výživného a tím k nějakému trestnému činu.

Kontakty na ní nemám, kromě stávající(neplatné) adresy.

Co dělat, kam zajít aby bylo vidět že se nesnažím vyhýbat placení a zároveň se sichrovat že bych rád platil ale nemám kam?

Dík za opd.

právě že daleko(přes celou republiku) z tý osady se navic z nikým nestýkám a ani nechci.

Navic zkusit tuhle možnost nemám mo nemám zaručeno že oprávněný budou peníze dostávat na jakousi adresu, kterou z někoho vydundám.

Přemýšlel jsem o policii, ale v důsledku vim že mi nic neřeknou(spíš budou vědět kulový) stejně tak nějaké opatrovnické oddělení soudu.

Napadla mě i sociálka v místě jejího bývalého bydliště ale nechci zas porušovat nějaký zákon(o ochraně osobních údajů, třeba) či zbytečně čeřit vody a někam jí posílat hledat.

Nechci to prostě nechat zajít tak daleko že bude nějaký soud že neplatím.

Pokud je moje správná domněnka, že je to výživné na vaše dítě, nešlo by sledovat i tuhle cestu? Zatím nemám v tomto směru žádnou zkušenost, ale nestará se o to nějaký úřad sociální péče? Nemáte nějaké úřední rozhodnutí o tom výživném? Možná by nebylo od věci poradit se s nějakým advokátem - pravda, "zedníkův pot a advokátův inkoust...", ale asi by to bylo lepší, než kdyby se k vám na kafe pozval soudruh exekutor, pokud by to byla proti vám nějaká habaďůra.

Problém není na tvé straně. Ty částku posíláš kam máš. To, že se tvoje ex odstěhovala a nedala ti vědět, je její problém. Schovávej si ústřižky od částek a kopíruj si ty vrácené poukázky ať máš důkaz že činíš povinnosti zadost. Peníze bych syslil někde bokem (na spořícím účtě, ve slamníku), určitě se o ně přihlásí.

To těžko říci. Avšak pokud na to půjde soudně, tak předložíš důkaz, že platíš a platby se vracejí. K soudu by se to nejspíš ani nedostalo, nejprve by musela jít na pendrekárnu.
Jako nárok na ty prachy má, takže by tě vyzvali k plnění a prachy zpětně bys zkrátka poslal. Proto je moudré je syslit a mít je k dispozici.

Ještě bych jí zkusil na tu adresu poslat doporučený dopis s výzvou a upozorněním,že peníze posíláš pravidelně a ať si zařídí jejich vyzvedávání nebo přeposílání.Ten dopis se asi taky vrátí zpět,ale pak ho ani nerozlepuj a nech si ho jako důkaz pro případné spory.Než ho pošleš,udělej si kopii,aby třeba soudce nebo advokát hned viděl,co v něm je.

Já bych ty prachy každý měsíc rozhodně zkusila poslat znovu a znovu - abys měl důkaz, že je posíláš. Všechnu dokumentaci pečlivě uschovat. A samozřejmě bych je spořila, protože je budeš muset doplatit, až zjistíš, kde bydlí.

A na to, jak dohledat trvalé bydliště, bych se šla zeptat na městský úřad. Oni mají při změně trvalého bydliště možnost poslat jí zprávu (opět bych pečlivě uschovala). Nové bydliště ti ale bez jejího souhlasu nesdělí.

Jestli ale neměnila trvalé bydliště a jen se přestěhovala, tak nemáš šanci to zjistit (ne jinak než obcházením známých apod.).