Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Platba výživného

Zdravim,
situace se má tak že po sedm let platím výživné přes poštovní poukázku oprávněné osobě.

Nyní se složenky(peníze) vracejí.Důvod: Osoba není k zastižení, změna bydliště.

Tak se ptám, kde zjistit novou adresu oprávněné aby nedošlo ke zpoždění určené pravidelné platby výživného a tím k nějakému trestnému činu.

Kontakty na ní nemám, kromě stávající(neplatné) adresy.

Co dělat, kam zajít aby bylo vidět že se nesnažím vyhýbat placení a zároveň se sichrovat že bych rád platil ale nemám kam?

Dík za opd.

Problém není na tvé straně. Ty částku posíláš kam máš. To, že se tvoje ex odstěhovala a nedala ti vědět, je její problém. Schovávej si ústřižky od částek a kopíruj si ty vrácené poukázky ať máš důkaz že činíš povinnosti zadost. Peníze bych syslil někde bokem (na spořícím účtě, ve slamníku), určitě se o ně přihlásí.

Ještě bych jí zkusil na tu adresu poslat doporučený dopis s výzvou a upozorněním,že peníze posíláš pravidelně a ať si zařídí jejich vyzvedávání nebo přeposílání.Ten dopis se asi taky vrátí zpět,ale pak ho ani nerozlepuj a nech si ho jako důkaz pro případné spory.Než ho pošleš,udělej si kopii,aby třeba soudce nebo advokát hned viděl,co v něm je.